Artykuły
Kategorie

W dniach 18-19 maja 2024 roku w malowniczej miejscowości Stawiguda odbył się XXI Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych "KURLANTLKA". Wydarzenie, które przyciągnęło miłośników muzyki z całego regionu, zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie, Gminę Stawiguda oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stawigudzie pod patronatem Wójta Gminy Stawiguda Michała Kontraktowicza. Wydarzenie otrzymało wsparcie medialne Radia Olsztyn, TVP 3 Olsztyn, Telewizji Kopernik oraz Powiatu Olsztyńskiego.

 

 

W tegorocznym przeglądzie wzięły udział 32 zespoły tj. około 450 osób, które zaprezentowały szeroki wachlarz repertuaru – od tradycyjnych pieśni ludowych, obowiązkowej Kurlantki, aż po współczesne kompozycje chóralne. Każdy zespół miał okazję zaprezentować swoje umiejętności przed publicznością, która z entuzjazmem oklaskiwała występy.

 

Atmosfera podczas przeglądu była pełna radości i wspólnoty. Zarówno uczestnicy, jak i widzowie mieli okazję do integracji oraz wymiany doświadczeń. Wydarzenie stało się także doskonałą okazją do promowania lokalnej kultury i tradycji, co jest jednym z głównych celów "KURLANTLKI".

 

Wszystkim uczestnikom przeglądu organizatorzy wręczyli dyplomy oraz specjalne upominki – laleczki w strojach podlaskich. Te piękne pamiątki stały się nie tylko wyrazem uznania za trud włożony w przygotowanie występów, ale również symbolem regionalnej tradycji i kultury.

 

XXI Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych "KURLANTLKA" to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny regionu. Tegoroczna edycja, dzięki różnorodności występów i wspaniałej atmosferze, na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych. Już teraz czekamy na kolejną edycję, która z pewnością przyniesie jeszcze więcej muzycznych emocji i niezapomnianych chwil.

 

ZDJĘCIA:

https://www.gok.stawiguda.pl/galeria/event/Kurlantka2024

 

WYSTĘPY z dnia 18.05.2024

 

WYSTEPY z dnia 19.05.2024

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM