Za nami kolejny plener fotograficzny, który odbył się 20.04.2024 r. w ramach Fotokonkursu Warmińskie Klimaty, tym razem w Arboretum Leśnym w Kudypach. Mimo, że pogoda nie dopisywała, dzielna grupa fotoamatorów wyruszyła na leśne ścieżki w poszukiwaniu ciekawych kadrów.

Organizatorami wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie (Ewelina Bladosz), Przemysław Burzyński oraz Stowarzyszenie Tomaszkowo (Ula Dobrzańska). Działanie wspiera Gmina Stawiguda.

To miejsce urzeka o każdej porze roku i jest zawsze pełne kolorów, ciekawych miejsc, czasami tajemniczych jak „Kącik Zakochanych”. W trakcie pleneru zgłębialiśmy tajniki makrofotografii, próbowaliśmy malowania światłem i programów kreatywnych w naszych aparatach.

Odważni mieli okazję zrobić sobie zdjęcie z niedźwiedziem, strzegącym swojego miodowego zakątka. Na bardzo ciekawym zegarze słonecznym przy stawku znaleźliśmy sentencję, która śmiało może być myślą przewodnią naszych plenerów: „Kontakt z przyrodą przynosi pogodę ducha”. Możemy tylko dodać, że daje nam również okazję do uwiecznienia tego kontaktu z przyrodą na zdjęciach!

Dziękujemy uczestnikom pleneru za kolejną okazję do wspólnego fotografowania, Arboretum w Kudypach za możliwość odwiedzenia tego wspaniałego miejsca i… do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach Fotokonkursu!

Relacja i zdjęcia: Przemysław Burzyński

PRZ0399