Artykuły
Kategorie

IX edycję KLUBU PODRÓŻNIKA zakończyliśmy bardzo ciekawym spotkaniem z Mirosławem Arczakiem, który jako miłośnik i propagator turystyki rowerowej opowiedział o „Rowerowej Warmii”. Spotkanie odbyło się 16.04.2024 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie.

 

 

Organizatorami KLUBU PODRÓŻNIKA są: Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie (Ewelina Bladosz) oraz Stowarzyszenie Tomaszkowo (Ula Dobrzańska). Działanie wspiera Gmina Stawiguda.

 

Mirek Arczak od ponad dekady współpracuje ściśle z naszym Ośrodkiem Kultury przy działaniach rowerowych realizowanych w ramach RekreAKCJI. Jako ekspert w tej dziedzinie przygotowuje dla nas trasy wycieczek rowerowych i gier terenowych realizowanych na terenie pięknej Gminy Stawiguda. Podczas spotkania w KLUBIE PODRÓŻNIKA mieliśmy okazję poznać jego pomysł, który urodził się podczas trudnego czasu pandemii- czyli realizacji projektu Rowerowa Warmia. Jazda na rowerze, to zawsze dobry pomysł. Jak się jeździ dużo- tak jak Mirek po pewnym czasie trzeba szukać tematów przewodnich, które pomogą w naturalny sposób projektować różne ciekawe trasy do jazdy. Tym tematem przewodnim stała się dla Mirka WARMIA. Nasz gość postanowił dojeżdżać na rowerze do miejsc, firm, które w swojej nazwie zawierały słowo Warmia. Tym sposobem powstało wiele ciekawych tras, dłuższych i krótszych, dzięki którym, między innymi udało się spróbować pysznej oranżady Dar Warmii, czy zjeść przepysznego gofra z Gofrowni Warmińskiej.

 

Podczas spotkania mieliśmy również okazję zapoznać się z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi tego, jak przygotować rower do jazdy oraz co warto zabrać ze sobą na każdą wycieczkę rowerową.

 

Serdecznie dziękujemy Mirkowi za poświęcony czas na przygotowanie prezentacji, przekazanie ciekawych informacji oraz osobistych doświadczeń i przemyśleń o turystyce rowerowej.

 

Uczestnikom IX edycji spotkań w KLUBIE PODÓŻNIKA również serdecznie dziękujemy, że jesteście z nami. Życzymy Wam samych wspaniałych podróży! Widzimy się ponownie w październiku 😊 A tymczasem zapraszamy do uczestnictwa w działaniach plenerowych realizowanych w ramach RekreACJI 😉

 

Do zobaczenia 😊Koordynatorka- Ewelina Bladosz
Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

 

DSC3829
DSC3835
DSC3838
DSC3839
DSC3846
DSC3853
DSC3854
DSC3857
DSC3858
DSC3859

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM