Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Jerzego Łaźniewskiego pt. "Sekretne życie lodu", który odbędzie się we wtorek 23 kwietnia 2024 r. w Galerii Leśnej Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie przy ul. Leśnej 2 o godz. 17:30.

Wystawę będzie można oglądać do 11 czerwca 2024 r. w Galerii Leśnej GOK Stawiguda od pon. do pt. w godzinach otwarcia placówki. W celu umówienia konkretnego terminu obejrzenia wystawy prosimy o kontakt telefoniczny.

Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie ze wsparciem Gminy Stawiguda.

Jerzy Łaźniewski Zdjecie Galeria Lesna Jerzy Lazniewski 2024 na strone
Fotografuje od około 30 lat. Jest członkiem Warmińsko-Mazurskiego Okręgu Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Tym co w przygodzie z fotografią sprawia mu największą radość jest samotne włóczenie się z aparatem po lasach i łąkach, gdzie odnajduje naturalny rytm życia. Poszukuje miejsc, gdzie człowiek zagląda rzadko. Poszukuje ciszy i harmonii.

Zdjęcia – obrazy są w krajobrazie, istnieją. Jego rolą jak fotografa jest dostroić się do danego miejsca i znaleźć ten obraz.  Tak naprawdę bardziej zależy mu na kontakcie z Przyrodą niż na zdjęciu, ale zdjęcie może spowodować, że ktoś, kto je zobaczy, również poczuje te emocje. Zdjęcie ma za zadanie wzbudzić wrażliwość na piękno.  To piękno natury jest wartością samą w sobie, zapominamy o tym w codziennym życiu.

Nasza cywilizacja doprowadziła do obecnej sytuacji realnego zagrożenia swojej egzystencji. Obserwowany zanik bioróżnorodności, zmiany klimatu, zaśmiecenie środowiska plastikiem i chemicznymi substancjami, wymieranie gatunków… to wszystko jest spowodowane tym, że ludzie zapomnieli o swojej łączności z przyrodą. Fotografuje, bo chce ludziom przypomnieć o tej podstawowej prawdzie – zatrzymaj się i spójrz, wokół Ciebie jest jeszcze piękno, w prostych rzeczach ukryte jest szczęście. Przez swoją fotografię chce wzbudzić w odbiorcach wrażliwość na przyrodę, na krajobraz i piękno życia.

Poza internetem i udziałem w kilku zbiorowych wystawach nie pokazywał publicznie swoich prac, teraz czuje, że nadszedł dobry moment, żeby to zmienić.

Koordynatorka wydarzenia: Ewelina Bladosz

Plakat_Galeria_Lesna_Jerzy_Lazniewski_2024_na_strone_GOK.jpg