Artykuły
Kategorie

Pierwsze warsztaty fotograficzne zorganizowane w ramach przygotowań do XVI edycji Fotokonkursu Warmińskie Klimaty odbyły się we wtorek 19 marca 2024 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie.  Było to niezwykle inspirujące doświadczenie dla wszystkich uczestników. Podczas spotkania, prowadzonego przez Aleksandra Ujmę i Przemysława Burzyńskiego, pasjonaci fotografii mieli okazję zgłębić tajniki sztuki fotograficznej oraz przygotować się do udziału w konkursie, który od lat przyciąga uwagę zarówno lokalnej społeczności, jak i entuzjastów fotografii z regionu.

 

 

Organizatorami tego wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie reprezentowany przez Ewelinę Bladosz, Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych Tomaszkowo, w osobie Uli Dobrzańskiej oraz Przemysława Burzyńskiego. Działanie wspiera Gmina Stawiguda.

 

Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 17:30 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, która na czas trwania spotkania przekształciła się w studio fotograficzne. Uczestnicy zostali przywitani przez organizatorów, którzy przedstawili plan spotkania oraz cel prowadzonych zajęć. Aleksander Ujma i Przemysław Burzyński, pełni energii i entuzjazmu, zaprezentowali przygotowane stanowiska i objaśnili pomysły na realizację tematu warsztatów czyli poszukiwań „abstrakcji fotograficznej” oraz uchwycenia „plusku”.

 

Uczestnicy od razu przeszli do praktycznej części warsztatów, gdzie mieli możliwość samodzielnie eksperymentować z technikami fotograficznymi. W grupach, podzielonych na mniejsze zespoły, starali się wykonać wyżej wymienione zadania.

 

Atmosfera warsztatów była pełna zaangażowania i kreatywności. Uczestnicy dzielili się swoimi pomysłami, inspiracjami oraz zdobywanymi umiejętnościami. Prowadzący nie tylko udzielali wskazówek technicznych, ale również zachęcali do eksperymentowania i odkrywania własnego stylu w fotografii.

 

Po intensywnym wieczorze pełnym nauki i praktyki, uczestnicy spotkania opuścili Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie z nową wiedzą i motywacją do dalszego doskonalenia się w sztuce fotografii. Warsztaty fotograficzne stanowiły przygotowanie do kolejnej XVI edycji Fotokonkursu "Warmińskie Klimaty".

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wieczór pełen ciekawych pomysłów i pasji. Ogromne podziękowania dla Aleksandra Ujmy i Przemysława Burzyńskiego za poprowadzenie warsztatów.

 

Rezultaty pokażemy w oddzielnym folderze 😊 Uczestników prosimy o nadesłanie maksymalnie 10 fotografii na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Z góry dziękujemy!

 

Koordynacja: Ewelina Bladosz,
Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie


DSC3263
DSC3264
DSC3266
DSC3272
DSC3287
DSC3303
DSC3304
DSC3306
DSC3310
DSC3312

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM