Artykuły
Kategorie
Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie serdecznie zaprasza na kolejne wydarzenie kulturalne organizowane dla seniorów z Gminy Stawiguda.
Jest Nam niezmiernie miło zaprosić Państwa na spektakl ,,Czego nie widać", który odbędzie się 20 marca br. o godz. 10.00 w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. ( zarezerwowane miejsca na dużej sali na balkonie)
Koszt biletu - 25 zł.
Koszt transportu wynajętym autokarem - 20 zł.
(niestety nie możemy skorzystać z autokaru gminnego, gdyż jest zajęty przez szkołę)
Transport płatny:
Liczba miejsc ograniczona:
Przystanki:
Stawiguda: 08:30
Gryzliny: 08:40
Tomaszkowo 08:50
Ruś: 09:00
Bartąg: 9:10

Olsztyn 9:30
Na wyjazd obowiązują zapisy w godz. 9.00- 15.00 pod numerem
tel. 509-757-294
do dnia 19.03.2024 do wyczerpania miejsc
Z pozdrowieniami
Zespół Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie
Koordynator wyjazdu
Lidia Milik
 
O spektaklu: sztuka "Czego nie widać" Michaela Frayna, od czasu światowej prapremiery w 1982 roku grana nieprzerwanie i traktowana jak wzorzec metra z Sevres, gdy idzie o ten najtrudniejszy sceniczny gatunek. Pomysł brytyjskiego autora jest zabójczo prosty. Oto trafiamy za kulisy spektaklu "Co widać" - dość pośledniej przyznajmy teatralnej produkcji szykowanej ku rozbawieniu gawiedzi. Z początku jesteśmy na próbie generalnej. Spektakl jest w rozsypce, reżyser szaleje, scenografia trzeszczy, rekwizyty giną, techniczny ucieka w alkohol. Potem towarzyszymy aktorom w środku tournee z przedstawieniem. Do ogólnego chaosu dochodzą miłostki i animozje w zespole, robi się istny armagedon. To jednak nic wobec tego, co zobaczymy podczas ostatniego spektaklu. Nawet sardynki uciekną z talerza grającej pokojówkę aktorki...
Farsa Frayna prowadzi nas za teatralne kulisy, bezlitośnie portretując ludzi sceny i to jest jej pierwszy wielki atut. Kolejnym jest absurdalny humor, który sprawia, iż nie możemy dać gwarancji, że podczas spektaklu nie pospadacie z krzeseł ze śmiechu. "Czego nie widać" to prawdziwe wyzwanie dla realizatorów. Piekielnie precyzyjna machina na dziewięcioro aktorów, wiele par drzwi - istne szaleństwo. Wszystko tu musi chodzić jak w zegarku, bo najmniejsze opóźnienie czy pomyłka niweluje efekt całości. A jednak warto poważyć się na ten farsowy Mount Everest, bo jak się uda przyjemność dla widzów i twórców gwarantowana.
A w olsztyńskim Teatrze Jaracza udaje się wyśmienicie, bo gwarantuje to znakomita ekipa realizatorów. Spektakl reżyseruje wytrwany specjalista od teatralnego śmiechu Tomasz Dutkiewicz, znany naszej publiczności z obleganego spektaklu "Seks, miłość i podatki".
Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM