Artykuły
Kategorie

We wtorek 12.03.2024 r. odbyło się przedostatnie w IX edycji spotkanie w KLUBIE PODRÓŻNIKA. Naszym gościem była Joanna Woś, która opowiedziała o swojej podróży do Japonii. Spotkanie zostało zatytułowane: JAPONIA- Jak „Gaijin-ka” z Polski rozgryzała Japonię?

 

 

Organizatorami wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie (Ewelina Bladosz) oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych Tomaszkowo (Ula Dobrzańska). Działanie wspiera Gmina Stawiguda.

 

Mimo znacznej odległości do Stawigudy, Asia przyjęła zaproszenie do KLUBU PODRÓŻNIKA i przyjechała z Warszawy, aby podzielić się swoimi doświadczeniami z podróży do Japonii, którą odbyła jesienią 2023 r. Co ciekawe wybrała się na nią w pojedynkę. Niewątpliwie wymaga to ogromnej odwagi i umiejętności radzenia sobie w różnych, często zaskakujących okolicznościach.

 

Na spotkaniu dowiedzieliśmy się w jaki sposób podróżuje Asia, otrzymaliśmy również wiele ciekawych wskazówek dotyczących planowania takiej wyprawy. Bardzo ciekawie przygotowana prezentacja ukazała piękno Japonii oraz jej zróżnicowanie. Udało się również obalić kilka mitów jak np. ten o tłokach w metrze. Zapewne po tym spotkaniu wielu z przybyłych klubowiczów rozpocznie przygotowania do własnej podróży właśnie  w tamtym kierunku.

 

Nie zabrakło również opowieści o kulinarnych przygodach Joanny. Smaki owoców morza w tempurze, ramenu i wielu odsłon produktów zawierających składniki herbaty matcha ożywiły nasze zmysły, a Joanna dzieliła się z nami swoimi ulubionymi miejscami, gdzie można znaleźć najlepsze japońskie przysmaki.

Widzieliśmy również zjawiskowe zakątki Japonii, które zachwycały nie tylko pięknem natury, ale także bogatą kulturą i tradycjami tego kraju.

Na zakończenie spotkania publiczność miała okazję zadać Joannie pytania, które dotyczyły zarówno praktycznych aspektów podróżowania po Japonii, jak i jej osobistych przeżyć podczas tego niezwykłego wyjazdu.

Spotkanie z Joanną Woś w KLUBIE PODRÓŻNIKA było niezapomnianym doświadczeniem, które otworzyło nasze oczy na piękno i bogactwo kulturowe Japonii. Dzięki pasji do podróży poczuliśmy się, jakbyśmy również mieli okazję przeżyć tę fascynującą podróż.

 

Serdecznie dziękujemy Asi za poświęcony czas potrzebny zarówno na przygotowanie pokazu jak i samą obecność. Było to niezwykle miłe spotkanie i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy mogli posłuchać o kolejnych ciekawych wyprawach naszej podróżniczki 😊

 

Zespół GOK:

Koordynacja: Ewelina Bladosz
Przygotowanie sali: Sabina Gałus, Jagoda Sokal
Przygotowanie techniczne: Artur Kuca
Pomoc podczas wydarzenia: Magdalena Dąbrowska

DSC3094
DSC3098
DSC3203
DSC3091
DSC3094
DSC3098
DSC3103
DSC3104
DSC3107
DSC3114

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM