Artykuły
Kategorie
Zapraszamy mieszkanki gminy Stawiguda na niezwykłe warsztaty pt. „Cała Prawda o Menopauzie”, które poprowadzi dr Biologii, specjalistka w dziedzinie zdrowia kobiet – dr Iwo Łaźniewska.
To spotkanie dedykowane jest wszystkim kobietom, które pragną zrozumieć i przejść przez okres menopauzy w sposób świadomy i zdrowy.
Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Kobiety nałogom pasywne – mocne, aktywne, kreatywne” dofinansowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania problemów Alkoholowych w Stawigudzie.
 
Data i Miejsce: 12 marca br., godz. 17:30, Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie, ul. Leśna 2, wejście z szyldem Biblioteka, sala naprzeciwko biblioteki lub konferencyjna ( w zależności od zainteresowania warsztatami)
 
WSTĘP WOLNY! Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy tel. 509-757-294 w godzinach pracy biura Pn – Czw. 8.00-16.00 Pt. 8.00-15.00
 
Cel Warsztatów: Celem warsztatów jest dostarczenie kompleksowej wiedzy na temat menopauzy, aby uczestniczki mogły lepiej zrozumieć ten etap swojego życia, skuteczniej radzić sobie z ewentualnymi dolegliwościami oraz podjąć świadome decyzje dotyczące zdrowia i samopoczucia.
 

Od prowadzącej:
MENOPAUZA. Piękna Kobiecość po przejściu przez Srebrną Bramę.
Panuje powszechna opinia, że po menopauzie wiele się kończy:
siły spadają, ciało więdnie, tracimy kobiecość, nasze organy rozrodcze narażone są bardziej na choroby a suchość okolic intymnych powoduje niechęć do zbliżeń (i ile jeszcze w ogóle mamy libido).
To wszystko nie musi być prawdą.
Prawdą jest jedynie to, że nie jesteś już młoda i, że domyka się płodny okres, w którym możesz zostać matką. Reszta – zależy wyłącznie od Twojej świadomości, wyborów związanych ze swoim ciałem i tego, jak ułożysz się ze sobą, swoimi emocjami, ciałem oraz ze swoimi relacjami w dojrzałym życiu.
TY, Kobieto wybierasz, jak się do tego ważnego w swojej fizjologii i energetyce życiowej etapu przygotujesz.
Jak szczęśliwie być gotową na czas przygotowania do zmian w ciele i emocjach?
Jak zaopiekować ciało, które przechodzi bardzo ważną przebudowę hormonalną?
Jak zadbać o soczystość swoich kobiecych narządów, gdy już ostatnia krew popłynie?
Jak utrzymać radosną, bezpieczną i przyjemną w doznaniach bliskość i intymność w związku?
Jak – bez medycyny estetycznej i hormonalnej pomieścić w sobie Tę, na którą patrzysz codziennie w lustro i … widzieć szczęśliwą, żywotną, zdrową Kobietę?

O tym z Wami porozmawiam, Drogie Kobiety.
Warsztat dla kobiet w każdym absolutnie wieku. Tych daleko PRZED Progiem Srebrnej Bramy, abyście przestały się bać… Tych W TRAKCIE procesu przejścia, abyście znalazły nowe sposoby na to, jak wejść w Nowy okres życia, i dla Was, które są PO przekwitaniu, abyście - zmieniły ustawienia w kompasie na kierunek, gdzie ta Droga jest o wiele piękniejsza.

O prowadzącej:
Dr n. biol. Iwo Ina Łaźniewska - holistyczna terapeutka psychosomatyczna i nauczycielka samoświadomości. Terapeutka i nauczycielka Lifeimpression Bodywork (certyfikat Ayurveda & Lifeimpressions Institute, USA). Certyfikowana terapeutka komunikacji i mediacji rodzinnych i psychotraumatolog, terapeutka i instruktor terapii ruchem, certyfikowana fizjoterapeutka uro-ginekologiczna, instruktorka treningu mięśni dna miednicy i terapii zachowawczej dysfunkcji dna miednicy kobiet i mężczyzn oraz profilaktyki uroginekologicznej. Ma certyfikat terapii w nurcie Corefit System© pracy z dnem miednicy oraz certyfikat do pracy z kobietami w zakresie zdrowej intymności wg. „Female Ejaculation & G-Spot for Practitioners” by Deborah Sundahl Sex Education for Adults . Terapeutka kobiecych traum przestrzeni seksualnej. Obecnie także terapeutka i trenerka w tantrycznej szkole relacji partnerskich TantraLove.
Prowadzi sesje indywidualne, warsztaty terapeutyczne, zasiada w Starszyźnie Kręgów Kobiet. Trzyma przestrzeń podróży duchowych oraz ceremonii celebrujących progi życia. Wspiera kobiety w ważnych momentach: porodzie, połogu, menopauzie, macierzyństwie, doświadczeniu utraty.
Ma 54 lata; 4 lata od ostatniej krwi; 34 lata w szczęśliwej Relacji.

Serdecznie zapraszamy do udziału! Dowiecie się Panie nie tylko, jak radzić sobie z menopauzą, ale także jak ten etap życia uczynić pełnym zdrowia i satysfakcji.
 
Dziękujemy Wójtowi Gminy Stawiguda Michałowi Kontraktowiczowi za wspieranie inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej.
 
Koordynacja projektu
Lidia Milik
Gminny Ośrodek kultury w Stawigudzie
Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM