Artykuły
Kategorie

We wtorek 27 lutego 2024 roku Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie był miejscem niezwykłego wydarzenia artystycznego – wernisażu wystawy malarstwa Łukasza Zedlewskiego zatytułowanego „Interpretacje natury”. Atmosfera była nasycona oczekiwaniem, gdy liczni goście zjawili się, aby podziwiać prace tego wyjątkowego artysty.

 

 

 

Spotkanie było nie tylko okazją do podziwiania dzieł Zedlewskiego, ale także do spotkania z samym artystą. Elegancko zaaranżowana galeria wypełniona była jego najnowszymi obrazami. Wystawa została powiększona o prace wyeksponowane również na ścianach korytarzy GOKu oraz jednej pracy dyplomowej zaprezentowanej jedynie na wernisażu.

 

Uroczystość rozpoczął Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie Witold Lubowiecki. Nie zabrakło również słów uznania od Wójta Gminy Stawigudy Michała Kontraktowicza.

 

Ważnym punktem wieczoru była prowadzone przez Ewelinę Bladosz rozmowa z Łukaszem Zedlewskim. Ewelina prowadziła wywiad z artystą, zadając pytania dotyczące inspiracji, technik malarskich oraz głębszych znaczeń tkwiących w jego dziełach. Zedlewski otwarcie dzielił się swoimi myślami i doświadczeniami, co pozwoliło publiczności lepiej zrozumieć proces twórczy i emocje kierujące jego sztuką.

 

Podczas rozmowy można było wyczuć silne połączenie między artystą a jego pracami. Zedlewski opowiadał o swojej pasji do malarstwa oraz inspiracjach czerpanych z natury.

 

Po rozmowie publiczność miała okazję zadawać pytania i podyskutować z artystą na temat jego prac. To bezpośrednie spotkanie z twórcą dodatkowo wzbogaciło doświadczenie uczestników, pozwalając im lepiej zrozumieć kontekst i przesłanie malowideł.

 

 

Wernisaż zakończył się gromkimi brawami dla Łukasza Zedlewskiego, który z humorem dziękował publiczności za wsparcie i zainteresowanie jego sztuką. Wydarzenie to było nie tylko okazją do podziwiania talentu artystycznego, ale także do budowania więzi między twórcą a społecznością lokalną.

 

Wystawę można oglądać do 02.04.2024 w godz. otwarcia placówki.

 

Organizatorami wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie. Działanie wspiera Gmina Stawiguda.

 

Wydarzenie przygotował zespół GOK:

Koordynatorka: Ewelina Bladosz
Przygotowanie sali: Jadwiga Sokal, Sabina Gałus
Zdjęcia: Bogusława Masłowiecka-Miotk
Światła i nagłośnienie: Artur Kuca

DSC2394
DSC2394
DSC2394
DSC2395-2
DSC2395-3
DSC2411
DSC2425
DSC2432
DSC2434
DSC2437

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM