Artykuły
Kategorie
Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie i Gmina Stawiguda serdecznie zapraszają chętne osoby 60+ na wspólny, walentynkowy wyjazd na seans "VIKA" w Kinie Studyjnym Awangarda 2 organizowany 13 i 14 lutego br.
Dlaczego warto:
- dla integracji,
- dla relaksu,
- dla wspaniale spędzonego czasu wolnego 
 
Recencja filmu:
84-letnia Wirginia Szmyt znana jest jako Dj Wika, najstarsza w Polsce didżejka. Media kreują ją na ekscentryczną i przebojową babcię. Niezgodę na taki uproszczony obraz manifestuje Agnieszka Zwiefka. Reżyserka filmu „Vika!” przybliża widzom codzienność seniorki w osobliwy sposób.
Już pierwsze kadry filmu przypomniały mi słowa Ewy Lipskiej, że samotność jest jak cholesterol. W medycynie przyjmuje się, że mamy zły i dobry cholesterol. I podobnie jest z samotnością, co świetnie ujęła reżyserka. Vika pokazuje swoim życiem, że samotność nie musi być tylko przytłaczająca, ale może dawać też motywację do różnych działań. A o tym ludzie zupełnie zapominają, przechodząc na emeryturę.
Właśnie wtedy Wirginia Szmyt zaczęła uczyć się miksować. I to był strzał w dziesiątkę, bo kiedy kobieta bawi się muzyką, zupełnie odcina się od szarej rzeczywistości. Lubi otaczać się przy tym młodymi ludźmi, których kocha z wzajemnością. A kiedy idzie do Klubu Seniora to nie po to, aby ponarzekać i poplotkować, ale by aktywizować, wywoływać dyskusje, rozkręcać imprezy – pokazywać, że w każdym wieku można być super.
W napiętym harmonogramie dnia brakuje miejsca na myślenie o samotności, ale i tak Vika lubi swoje towarzystwo. Dba o dobrą kondycję, tańczy, śpiewa, bawi się z kotem, bierze długą kąpiel i celebruje wieczorne nakładanie kremu na twarz. Czyż to nie jest idealny work-life balance, o którym tak dużo się ostatnio mówi?
 
Rozkład jazdy 13.02.2024 r.:
Stawiguda - 9:30
Miodówko - 9:35
Gryźliny - 9.40
Dorotowo - 9:55
Tomaszkowo - 10:00
Seans na godzinę 11.00
 
Rozkład jazdy: 14.02.2024 r.:
Stawiguda - 9:30
Gągławki - 9:40
Ruś- 9.45
Bartąg - 9:50
Bartążek - 10:00
Seans na godzinę 11.00
 
KOSZT biletu - 20 zł/ płatne gotówką w GOK Stawiguda, na zajęciach w Klubach Seniorów lub w autokarze w dniu wyjazdu.
ZAPISY do wyczerpania miejsc! Prosimy o przemyślane zapisy 😉
Zaprasza Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie
509-757-294
Koordynacja wyjazdu - Lidia Milik
 
DZIĘKUJEMY Wójtowi Gminy Stawiguda Michałowi Kontraktowiczowi za wspieranie inicjatyw dla seniorów 😉
Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM