Artykuły
Kategorie

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Miłosza Dąbrowskiego, który odbędzie się we wtorek 16 stycznia 2024 r. w Galerii Leśnej Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie przy ul. Leśnej 2 o godz. 17:30.

 

 

Wystawę będzie można oglądać do 20 lutego 2024 r. w Galerii Leśnej GOK Stawiguda w godz. pon.-czw. 8:00-16:00, pt. 8:00-15:00.

 

Wydarzeniem towarzyszącym będzie spotkanie z autorem w KLUBIE PODRÓŻNIKA. Podczas tego wydarzenia zaprezentowane zostaną dodatkowe zdjęcia i filmy z wyprawy. Będzie to niepowtarzalna okazja aby nie tylko zobaczyć zdjęcia prezentowane w Galerii Leśnej ale również posłuchać o tym niewątpliwie niecodziennym przedsięwzięciu jakim jest odwiedzenie Antarktydy.

 

Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie ze wsparciem Gminy Stawiguda. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych Tomaszkowo.

 

 

Miłosz Dąbrowski
Pasjonat fotografii. Jest miłośnikiem przyrody i obieżyświatem. Fotografuje w powietrzu, na ziemi i pod wodą. Zwierzęta oraz fotografia makro to jego żywioł. Odkrywa świat, utrwala obrazy, ekscytuje się tym sam… ale też uczy innych jak rejestrować chwile, dokumentować otoczenie: odważnie, bez oporów, bez reguł, bez ograniczeń. Nie ma dla niego znaczenia czym fotografujemy. Ważne jest to, aby otworzyć umysł i fotografować sercem.

 

IMG0278-horz
IMG0364-horz
IMG5094-horz
IMG1300-horz
IMG6071-horz
IMG5712-horz
IMG6543-horz
IMG6385-horz

 

ANTARKTYDA
Jest to miejsce na ziemi, do którego udają się nieliczni. Nasz gość opowie o swojej przygodzie, która ma swój początek na Ziemi Ognistej w miejscowości Ushuaia czyli archipelagu u południowych wybrzeży Ameryki Południowej. Domem dla załogi na 26 dni staje się 20-metrowy polski jacht Selma. Stojąc na jego lekko kołyszącym się pokładzie uczestnicy wyprawy obserwowali gigantyczne ciała wielorybów, humbaków, orek czy waleni, które były na wyciagnięcie ręki. Słychać było ich potężne oddechy, których dźwięk budził mieszankę ekscytacji i respektu. Wybrzeża tego imponującego i tajemniczego kontynentu wzbudzają zachwyt. Obraz nieporadnie paradujących pingwinów czy wylegujących się na skrzypiącym lodzie fok to codzienność. Wpatrując się w potężne góry lodowe rozciągające się aż po horyzont, wzmaga się w człowieku pokora wobec majestatu tej lodowej krainy.


Podwodny świat Antarktydy diametralnie różni się od surowego, naziemnego kontynentu. Wyłaniają się ukwiały rozmaitych kształtów, ślimaki nagoskrzelne czy soczyste czerwone rozgwiazdy zanurzone w szmaragdowej wodzie. Ten bogaty ekosystem co chwilę odkrywa przed nami swój podwodny taniec olśniewając magią ferii barw. Świat ten zachwyca od pierwszego zanurzenia.


Ogromne góry lodowe, których zaledwie niewielka część widoczna jest nad powierzchnią wody, skutecznie unaocznia, jak mali jesteśmy wobec natury.

 


Więcej na www.aquadiver.pl

 

 

Koordynatorka: Ewelina Bladosz
Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Plakat_Galeria_Lesna_Milosz_Dabrowski_2024_na_strone_GOK.jpg

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM