Artykuły
Kategorie

Zapraszamy na czwarte spotkanie IX edycji KLUBU PODRÓŻNIKA z Miłoszem Dąbrowskim pt. „ANTARKTYDA z Aquadiver.pl”. Wydarzenie odbędzie się we wtorek 16.01.2024 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie przy ul. Leśnej 2 o godz. 17:30.

 

 

Organizatorami KLUBU PODRÓŻNIKA są: Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie (Ewelina Bladosz) oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych Tomaszkowo (Ula Dobrzańska). Działanie wspiera Gmina Stawiguda.

 

Wtorkowemu spotkaniu podróżniczemu będzie towarzyszył wernisaż wystawy fotografii Miłosza Dąbrowskiego pod tym samym tytułem „ANTARKTYDA z Aquadiver.pl”. Wystawę będzie można oglądać w Galerii Leśnej Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie do 20.02.2024 r. w pon.-czw. w godz. 8:00-16:00 i w pt. w godz. 8:00-15:00. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Miłosz Dąbrowski
Pasjonat fotografii. Jest miłośnikiem przyrody i obieżyświatem. Fotografuje w powietrzu, na ziemi i pod wodą. Zwierzęta oraz fotografia makro to jego żywioł. Odkrywa świat, utrwala obrazy, ekscytuje się tym sam… ale też uczy innych jak rejestrować chwile, dokumentować otoczenie: odważnie, bez oporów, bez reguł, bez ograniczeń. Nie ma dla niego znaczenia czym fotografujemy. Ważne jest to, aby otworzyć umysł i fotografować sercem.

 

ANTARKTYDA
Jest to miejsce na ziemi, do którego udają się nieliczni. Nasz gość opowie o swojej przygodzie, która ma swój początek na Ziemi Ognistej w miejscowości Ushuaia czyli archipelagu u południowych wybrzeży Ameryki Południowej. Domem dla załogi na 26 dni staje się na 20-metrowy polski jacht Selma. Stojąc na jego lekko kołyszącym się pokładzie uczestnicy wyprawy obserwowali gigantyczne ciała wielorybów, humbaków, orek czy waleni, które były na wyciagnięcie ręki. Słychać było ich potężne oddechy, których dźwięk budził mieszankę ekscytacji i respektu. Wybrzeża tego imponującego i tajemniczego kontynentu wzbudzają zachwyt. Obraz nieporadnie paradujących pingwinów czy wylegujących się na skrzypiącym lodzie fok to codzienność. Wpatrując się w potężne góry lodowe rozciągające się aż po horyzont, wzmaga się w człowieku pokora wobec majestatu tej lodowej krainy.

 

Podwodny świat Antarktydy diametralnie różni się od surowego, naziemnego kontynentu. Wyłaniają się ukwiały rozmaitych kształtów, ślimaki nagoskrzelne czy soczyste czerwone rozgwiazdy zanurzone w szmaragdowej wodzie. Ten bogaty ekosystem co chwilę odkrywa przed nami swój podwodny taniec olśniewając magią ferii barw. Świat ten zachwyca od pierwszego zanurzenia.

 

Ogromne góry lodowe, których zaledwie niewielka część widoczna jest nad powierzchnią wody, skutecznie unaocznia, jak mali jesteśmy wobec natury.

IMG0278-horz
IMG0364-horz
IMG5094-horz
IMG1300-horz
IMG6071-horz
IMG5712-horz
IMG6543-horz
IMG6385-horz

 

Więcej na www.aquadiver.pl

 

 

Serdecznie zapraszamy na to niezwykle ciekawe spotkanie. Nie może Was zabraknąć!

 

 

KLUB PODRÓŻNIKA/ IX edycja/ 4 spotkanie:

- 16.01.2024 r. (wtorek)
- godz. 17:30
- sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie, ul. Leśna 2
- gość: Miłosz Dąbrowski
- tytuł spotkania: „ANTARKTYDA z Aquadiver.pl”

- WSTĘP WOLNY

____________

 

Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy mają ochotę podzielić się z szerszym gronem odbiorców swoimi podróżniczymi doświadczeniami.

 

Koordynatorka: Ewelina Bladosz
Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie
tel. 780 525 406/ e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

KLUB_PODROZNIKA_VIII_edycja_PLAKAT_4_spotkanie_Antarktyda_na_strone_GOK.jpg

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM