Artykuły
Kategorie

We wtorek 28 listopada 2023 r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii Jacka Bohdanowicza zatytułowanej „Wśród sąsiadów”. Fotografie prezentowane są w Galerii Leśnej Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie.

 

 

Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie (koordynacja- Ewelina Bladosz) ze wsparciem Gminy Stawiguda. Partnerem spotkania było Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych Tomaszkowo (Ula Dobrzańska).

 

Wystawę będzie można oglądać do 19 grudnia 2023 r. w Galerii Leśnej GOK Stawiguda w godz. pon.-czw. 8:00-16:00, pt. 8:00-15:00.

 

Niezmiernie nam miło, że to właśnie u nas odbyła się pierwsza wystawa pana Jacka Bohdanowicza. Ponad dwadzieścia przepięknych fotografii, przedstawiających naszych skrzydlatych (i nie tylko) sąsiadów zdobi ściany Galerii Leśnej. Niewątpliwie każdy miłośnik przyrody powinien je zobaczyć, do czego serdecznie zachęcamy.

 

 

To spotkanie miało nieco inną formę niż dotychczasowe wernisaże. Pan Jacek postanowił podzielić się również z przybyłymi gośćmi dodatkowymi zdjęciami oraz filmami z fotopułapek. Była to uczta dla oczu, ponieważ dzięki temu mogliśmy zobaczyć między innymi ciężarną wilczycę przechodzącą przez rzekę czy rodzinkę borsuków. Zaprezentowane były również bobry podgryzające drzewo oraz sarny pasące się nad rzeką.

 

Ważnym akcentem spotkania była również prezentacja dotycząca działalności Fundacji Albatros, która udziela pomocy chorym ptakom. Nasz gość wspiera Fundację swoją osobą i pomaga w miarę możliwości w opiece nad ptakami. Wszystkich miłośników ptaków, którym ich los nie jest obojętny, zachęcamy do odwiedzenia stron https://falbatros.pl/, Facebook: https://www.facebook.com/fundacjaalbatros oraz wsparcie działalności Fundacji.

 

Wieczór okraszony był poczęstunkiem przygotowanym przez organizatorów a dodatkową słodką niespodzianką był przepiękny i równie pyszny fotograficzny tort przygotowany przez żonę pana Jacka.

 

 

Gratulujemy przepięknych zdjęć i wyjątkowych filmowych ujęć. Podziwiamy ludzi z pasją i życzymy panu Jackowi dalszej niewątpliwie przepięknej przygody z fotografią oraz eksplorowaniem rodzimej przyrody.

 

Relacja: Ewelina Bladosz
Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

 

DSC8902
DSC8903
DSC8905
DSC8919
DSC8934
DSC8959
DSC8962
DSC8974
DSC8975
DSC8976

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM