Artykuły
Kategorie

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie zaprasza na spektakl Teatrzyku Słowa SENIORiTA - "A w sercu ciągle maj", z gościnnym udziałem Witolda Lubowieckiego. Adaptacja scenek z "Kabaretu Starszych Panów". 29 października 2023 (niedziela) sala widowiskowa GOK Stawiguda, godz. 17:00.

 

Teatrzyk Słowa SENIORiTA powstał z inicjatywy grupki osób, która własnym sumptem przygotowała i wystawiła przedstawienie "Miłość, która nie zna granic". Prowodyrem całego przedsięwzięcia była Eugenia Jac. Wszystko przygotowali sami, począwszy od tekstu, poprzez reżyserię, kostiumy i załatwienie miejsca wystawienia. Odbyło się ono w gościnnej sali GOK na zebraniu 15 Koła Emerytów w Dywitach. Był to rok 2016. Następnie zespół trafił pod skrzydła GOK i jego animatorki Jadwigi Orzołek-Jończyk. Rok później wystwiono składankę tekstów Stefanii Grodzieńskiej i Wisławy Szymborskiej pod tytułem "Tych lat nie odda nikt". Widzowie oklaskiwali gorąco zabawne, ironiczne teksty Stefanii Grodzieńskiej rysujace PRL-owską rzeczywistość. Kolejną sztuką była adaptacja "Moralności Pani Dulskiej". W jej realizacji uczestniczyła aktorka Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie Katarzyna Kropidłowska, która do dziś sprawuje pieczę artystyczną nad zespołem. Niestety po premierze nastąpiła pandemia i grupa zmuszona została zawiesić swoją działalność. Po dwóch latach wznowiono próby do tejże sztuki i w 2022 roku wystawiono ja ponownie. 


Tym razem odbyły się też dwa spektakle wyjazdowe - w Olsztynku i w Stawigudzie.


Ostatnim zrealizowanym projektem jest adaptacja scenek z Kabaretu Starszych Panów pod nazwą "A w sercu ciągle maj". Wszyscy członkowie grupy to osoby po sześćdziesiątym roku życia, ale pasją i zaangażowaniem mogą obdzielić pół świata!

 

Serdecznie zapraszamy!

 

WSTĘP WOLNY

 

batch_plakat-SENIORITA.jpg

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM