Z ogromną przyjemnością mamy zaszczyt zaprosić Państwa na długo oczekiwane wydarzenie jakim jest wernisaż XV edycji Fotokonkursu Warmińskie Klimaty 2023. Oficjalne odczytanie wyników konkursu wraz z prezentacją zwycięskich prac w Galerii Leśnej oraz nagrodzeniem fotografów odbędzie się w piątek 27 października 2023 r. o godz. 17:30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie przy ul. Leśnej 2.

Organizatorami Fotokonkursu Warmińskie Klimaty jest Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie (Ewelina Bladosz) wraz ze Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw lokalnych Tomaszkowo (Ula Dobrzańska) oraz Przemysławem Burzyńskim.  Działanie wspiera Gmina Stawiguda.

W dniu 09.10.2023 r. odbyły się obrady jury w składzie Kamila Wiśniewska-Hałka, Marek Kojro, Jakub Bertrand, Ula Dobrzańska, Przemysław Burzyński podczas których przyznano I, II, III miejsca oraz wyróżnienia w kategoriach: Człowiek, Natura, Architektura (związane z regionem) oraz Impresje z podróży. W tym roku również osobno oceniane były prace młodzieży do lat 18.

Miło nam poinformować, że do Fotokonkursu zgłosiło swoje prace 19 autorów, którzy w sumie nadesłali blisko 100 fotografii. Cieszy nas również fakt, że z roku na rok poziom nadsyłanych prac wzrasta. Jest to dla nas organizatorów duża motywacja by w kolejnej edycji kontynuować pogłębianie wiedzy fotograficznej na warsztatach oraz przekładanie jej na praktykę podczas plenerów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom proponowanych przez nas fotograficznych aktywności a przede wszystkim tym, którzy zdecydowali się zgłosić swoje prace do Fotokonkursu.

Do zobaczenia,
Ewelina Bladosz