GOK Stawiguda i Gmina Stawiguda zapraszają na wykład edukacyjny: Zdrowe plecy czyli jak żyć bez bólu? prowadzony przez Trenerkę Fitness, autorkę Treningu Medycznego - Szkoła Pleców, Panią Joanną Zadrogę, który odbędzie się 21 października br. o godz. 10.00 na sali widowiskowej GOK.
WSTĘP WOLNY!
Zapisy pod nr tel. 509-757-294
Dojazd w zakresie własnym.

Na warsztacie poruszone zostaną następujące zagadnienia:
1.Dlaczego nas boli kręgosłup w odcinku lędźwiowym?
2 Jak wykonać podstawowe czynności dnia codziennego by zminimalizować ryzyko wystąpienia takich schorzeń jak
(rwa kulszowa, ból barków czy ból kolan)
3.Jakie pozycje do snu będą najlepsze przy bólu kręgosłupa, barków i kolan?
4.Co jeść przy bólu kręgosłupa i stawów a czego unikać?
Czyli dlaczego to co spożywamy ma wpływ na to jak czuje się nasz kręgosłup?
5.Zestaw ćwiczeń do wykonania dla każdego bez sprzętu, profilaktyka bólu kręgosłupa.

Prowadząca:
Joanna Zadroga – trener personalny, psychodietetyk z 16-letnim doświadczeniem. Wieloletnie doświadczenia w prowadzeniu treningów personalnych gwarantuje prowadzonym osobom opiekę na najwyższym poziomie. Dobry duch i prowadząca wielu zdrowych metamorfoz. Autorka Treningu Medycznego Szkoła pleców, skierowanego do osób, które ze względu na historię medyczną potrzebują specjalistycznego podejścia opartego na wiedzy, które ćwiczenia są wskazane przy konkretnych schorzeniach, a których należy unikać. Nauka poprawniej techniki wykonania ćwiczeń oraz cenne wskazówki dotyczące profilaktyki bólu kręgosłupa pojawiają się na zajęciach regularnie. Uczniowie Szkoły pleców uzbrojeni są w wiedzę jak nie dopuścić do pogłębienia się schorzeń.
Warsztaty organizowane są w ramach projektu profilaktycznego dla seniorów z gminy Stawiguda ,,Senior Świadomy Zagrożeń - Edycja II" dofinansowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stawigudzie.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Stawiguda Panu Michałowi Kontraktowiczowi za wspieranie inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej.

Koordynacja projektu
Lidia Milik