Artykuły
Kategorie

Po letniej przerwie z ogromną radością zapraszamy na IX edycję spotkań w KLUBIE PODRÓŻNIKA. Naładowani pozytywną energią z niecierpliwością czekamy na kolejne opowieści z Waszych podróży.

 

 

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z Krystyną Świdzińską pt. „Kuwejt- nieoczywisty kierunek arabskich podróży”. Wydarzenie odbędzie się we wtorek 10.10.2023 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie o godz. 17:30.

 

Organizatorami KLUBU PODRÓŻNIKA są: Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie (Ewelina Bladosz) oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych Tomaszkowo (Ula Dobrzańska). Działanie wspiera Gmina Stawiguda.

 

Krystyna Joanna Świdzińska

Do tej pory przemierzyła 45 krajów. Pasjonatka przygód, starająca się odkryć mało znane miejsca w kraju i poza jego granicami. Autorka dwóch książek o tematyce podróżniczej. Z zamiłowania fotograf, który za pomocą aparatu stara się zatrzymać ulotne momenty w czasie swoich podróży.

 

Z każdej wyprawy stara się przywieźć oprócz wspomnień, wiele ciekawych opowieści o przygodach, którymi chętnie się dzieli.

 

Autorka strony na Facebooku i Instragramie –„ Z Fotografią przez Życie”, na których zamieszcza relacje ze swoich wypraw.

 

Zapraszamy na relację z jej ostatniej wyprawy do Kuwejtu.
Kraj ten kojarzony głównie z ropą naftową i wojną w Zatoce Perskiej nie jest zbyt często wybierany przez turystów. Czy słusznie? I czy rzeczywiście można żyć w miejscu, w którym temperatura sięga do 50 stopni? Na te i inne pytania nasz gość odpowie już wkrótce :)

 

dsc0141
dsc0180
dsc0203
dsc0325
dsc0386
dsc0406
img20230918103342772

 

Podczas spotkania w KLUBIE PODRÓŻNIKA odbędzie się również wystawa fotografii Krystyny Świdzińskiej

 

Wystawa jest pewnym podsumowaniem- 45 krajów, które dotychczas udało się odwiedzić. Jednak jest to jedynie liczba, która nie odzwierciedla tysięcy zrobionych kilometrów, setek godzin w podróży, niezliczonej ilości odwiedzonych miejsc czy poznanych ludzi. To przede wszystkim wspomnienia, których ulotność sprawia, że z czasem się zacierają. Stąd fotografie, w których stara się zatrzymać ulotność chwili. I właśnie o tym jest ta wystawa- o przemijaniu, ale również o próbie zatrzymania momentów, z których składa się jej życie.

 

 

KLUB PODRÓŻNIKA/ IX edycja/ 1 spotkanie:

- 10.10.2023 r. (wtorek)

- godz. 17:30

- sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie, ul. Leśna 2

- gość: Krystyna Świdzińska

- tytuł spotkania: „Kuwejt - nieoczywisty kierunek arabskich podróży”

 

  • WSTĘP WOLNY

 

____________

 

Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy mają ochotę podzielić się z szerszym gronem odbiorców swoimi podróżniczymi doświadczeniami.

 

Koordynatorka: Ewelina Bladosz
Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie
tel. 780 525 406/ e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

KLUB_PODROZNIKA_IX_edycja_PLAKAT_1_spotkanie_Kuwejt_na_strone_GOK.jpg

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM