Artykuły
Kategorie

          Zapraszamy na jubileuszową 10 edycję Stawigudzkiego Festiwalu Muzyki Sakralnej.

       

         Festiwal odbywa sie od roku 2013. Pierwsza edycja odbyła się w kościele w Stawigudzie i tym roku wracamy do naszego pięknego kościoła. Naszym założeniem jest promocja zespołów działających pod egidą GOK w Stawigudzie oraz związnych z naszą gminą. Ponieważ w naszej gminie jest az 5 parafii, naszym założeniem było, że co roku festiwal gości w innym kościele. Przez kilka lat zrobiliśmy odstępstwo od tej zasady i koncerty odbywały się tylko w Bartągu. Od ubiegłego roku ponownie wróciliśmy do pierwotych założeń organizując festiwal w Dorotowie.

         

        Oprócz występów naszych zespołów tradycją jest organizacja koncertu gwiazdy. W tym roku będzie to znany olsztyński zespół "Pro Musica Antiqua" po dyrekcją Leszka Szarzyńskiego. Zespół nie tylko jak nazwa mówi specjalizuje się w repertuarze muzyki dawnej, na naszym koncercie usłyszymy przekrój muzyki od baroku aż po muzykę współczesną. Zapraszamy wszystkich na nasz festiwal, gwarantujem niecodzienną atmosferę i różnorodność repertuaru.

 

Wstęp wolny.

 

Szczegóły na dołączonych plakatach.

 

Plakat_Stawigudzki_Festiwal_Muzyki_Sakralnej_2023_na_strone_GOK.jpg

 

 

 

 

Koncert 2023 Stawigudak plakat internet

 

 

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM