Artykuły
Kategorie

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy malarstwa Jolanty Wojnicz zatytułowanej „Świat akwarelą malowany”. Wystawa prezentowana jest w Galerii Leśnej Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie przy ul. Leśnej 2.

 

 

Wystawę będzie można oglądać do 17 października 2023 r. od pon.-czw. W godzinach 8:00-16:00 i w piątki od 8:00 do15:00.

 

Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie ze wsparciem Gminy Stawiguda.

 

Jolanta Wojnicz

     Mieszkanka Stawigudy. Malowanie pociągało ją od zawsze, ale dopiero przejście na emeryturę pozwoliło na realizację tych zainteresowań. Zaczęła uczęszczać na zajęcia Koła Malarskiego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie, gdzie pod kierunkiem Bogusławy Masłowieckiej-Miotk nabyła podstawowe umiejętności i wiedzę malarską.

     Tworzy różnymi technikami, lecz przede wszystkim jest to akwarela i malarstwo akrylowe. Tematyka jej prac jest bardzo różnorodna. Szczególnie upodobała sobie naturę, kwiaty ale nie stroni od architektury i innych tematów. Jej prace można było oglądać na wielu wystawach zbiorowych.

     Od 2017 r. należy do Stowarzyszenia Klub Plastyka Amatora „Sąsiedzi” w Olsztynie. Chętnie uczestniczy w licznych plenerach. Uważa, że bezpośredni kontakt z naturą jest najbardziej inspirujący w twórczości artystycznej a kontakt z innymi malarzami pozwala na rozwój, wymianę poglądów i doświadczeń twórczych.  Stale się rozwija poszukując nowych możliwości wypowiedzi artystycznej.

 

Koordynatorka: Ewelina Bladosz
Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

 

 

Wystawa_Plakat_Galeria_Lesna_Jolanta_Wojnicz_2023_na_strone_GOK.jpg

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM