Ostatni w XV edycji PLENER FOTOGRAFICZNY „Park Miniatur + fotografia nocna” zrealizowany w ramach przygotowań do Fotokonkursu Warmińskie Klimaty za nami.

W przepiękny, słoneczny i bardzo ciepły wrześniowy piątek 08.09.2023 r. miłośnicy fotografii spotkali się w Parku Miniatur Henryka Drajera w Stawigudzie.

Założeniem pierwszej części pleneru była zabawa z perspektywą z wykorzystaniem miniatur zabytków Warmii i Mazur oraz figurek przywiezionych przez naszych fotografów. Pomysłów i śmiechu przy tym zadaniu było dużo... Okazuje się, że nawet sam Spiderman odwiedził Stawigudę i wspinał się po olsztyńskiej Wieży Ciśnień...

Druga część spotkania zaplanowana była na plaży w sołectwie Wymój. Tam, dzięki gościnności pani sołtys oraz pana Jana Filipskiego ze Stowarzyszenie  "MÓJ WYMÓJ", czekało już na nas ognisko, za co serdecznie dziękujemy.

W oczekiwaniu na zmrok, staraliśmy się uchwycić szybko zachodzące słońce, pojawiającą się mgłę na jeziorze jak również piękno wymojskiej plaży. Korzystając z palącego się ogniska zjedliśmy wspólnie kolację rozmawiając o fotografii i nie tylko ?

Nadszedł wreszcie czas aby zająć się drugim zadaniem czyli fotografią nocną. Tu niezbędne były statywy, długie czasy naświetlania oraz ciekawe pomysły na zdjęcia. Tych na szczęście nie brakowało ?

Dziękujemy wszystkim za niezwykle mile spędzony czas. Czekamy na przesłanie Waszych zdjęć z pleneru, które opublikujemy w oddzielnym albumie na Facebooku. Zdjęcia nadsyłajcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z pozdrowieniami,

Ewelina Bladosz, Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie