Gmina Stawiguda, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Gminy Stawiguda i Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie serdecznie zapraszają na warsztaty kreatywne pt. ,,Warmińska Laleczka Waldorfska", które poprowadzi pasjonatka rękodzieła, mieszkanka gminy Stawiguda Pani Anita Gradowska.
Kiedy? 30.09.2023 r . godz. 10.00-16.00

Gdzie? Sala Konferencyjna GOK Stawiguda, ul. Leśna 2, Stawiguda ,
I piętro, wejście od strony biblioteki.

Dla kogo?
Lalki mogą szyć osoby dorosłe lub nastolatki pod opieką dorosłego.

Liczba miejsc ograniczona!
Zapisy do wyczerpania miejsc pod nr. Tel. 509-757-294

Wstęp wolny!
Zadanie realizowane w ramach projektu ,,Warmińskie tradycje i cuda pielęgnuje gmina Stawiguda” sfinansowane z budżetu gminy Stawiguda.

Opis warsztatów:
Podczas warsztatów każdy uczestnik uszyje z naturalnych materiałów lalkę inspirowaną pedagogiką waldorfską. Używając wyłącznie naturalnych materiałów, bezpiecznych dla dziecka rozwiązań i własnej kreatywności, stworzy niepowtarzalną przytulankę, która ma szansę stać się powierniczką marzeń i snów malucha, któremu zostanie podarowana. Nieodgadniony wyraz buzi lali sprawia, ze dziecko samo decyduje o jej nastroju. Owcza wełna, z której jest wykonana, chłonie zapachy domu, dając poczucie bezpieczeństwa poza nim.
Wszystkie materiały i narzędzia zapewnia GOK. Przynieś ze sobą tylko dobry humor. Przydatne będą podstawowe umiejętności szycia ręcznego. Jeżeli potrafisz robić na szydełku lub na drutach, zabierz ze sobą rzeczone narzędzie w rozmiarze 2.5, 3 lub 3.5.
Warsztaty poprowadzi Anita, mieszkanka Stawigudy, prywatnie mama dwóch synów i właścicielka licznego zwierzyńca. Z zawodu zootechnik, z pasji twórca lalek inspirowanych pedagogiką waldorfską.

Koordynacja projektu
Lidia Milik