Artykuły
Kategorie
2 sierpnia br. odbyła się III wycieczka pt. Poznaj swoją gminę, zorganizowana w ramach zadania "Stawiguda Warmii Cuda" realizowanego dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Stawiguda"
 
 
Wydarzenie odbyło się dzięki wspaniałej współpracy z Gmina Stawiguda i Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Gminy Stawiguda?
...między jeziorami, lasami i zabytkami...
 
Podczas trzeciej objazdowej wyprawy odwiedziliśmy Wymój, Miodówko i Stawigudę.
 
 
W Wymoju udaliśmy się na spacer na pięknie zagospodarowaną plażę, a następnie zagościliśmy w wyremontowanej świetlicy wiejskiej by posłuchać wymojskich historii. Zachwycaliśmy się cudownymi kwiatami i i tym, że w Wymoju w tak krótkim czasie tak wiele się wydarzyło ? Brawa dla Pani sołtys Monika Modzelewska Stowarzyszenie " MÓJ WYMÓJ " i Gmina Stawiguda za wspaniałą współpracę na rzecz odnowy wsi.
 
 
W Miodówku, wsi położonej wokół jeziora Miodówko również wiele zachytów. Przede wszystkim otaczającą przyrodą. Spacer do warmińskiej chaty i leśnej ciekawostki dostarczył miłych wrażeń. Wysłuchaliśmy ciekawej legendy o smoku, który lubił słodkości i o tym, że kiedyś Miodówko miodem stało ?
Pani Ula Bełza przedstawiła Nam również sylwetkę artysty, kóry tworzy w Miodówku i niezmiennie inspiruje się warmińskim krajobrazem - mowa oczywiście o Łukasz Zedlewski .
 
 
Po Miodówku przyszedł czas na Stawigudę.
Tu zwiedzanie rozpoczęliśmy od chwili relaksu przy kawie i ciastku w kawiarni zaaranżowanej w sali widowiskowej Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie ? Wielkie podziękowania dla Jagody, Eweliny i Agi za piękne przyjęcie.
W GOK uczestnicy obejrzeli aktualną wystawę oraz otrzymali upoiminki od Magdalena Matracka Zastępca Wójta Gminy Stawiguda Michał Kontraktowicz Wójt Gminy Stawiguda w postaci książki "Okolice Stawigudy" by dowiedzieć się jeszcze więcej o naszej pięknej gminie.
Kolejny punktem programu była "Kuźnia Kultury- Dawna Kaplica gdzie poznaliśmy historię tego zabytku oraz Park Miniatur Miniatury Henryk Drajer gdzie Pan Henryk jak zwykle z wielkim zaangażowaniem opowiadał o swojej pasji ?
 
 
Dziękujemy Michał Kontraktowicz Wójt Gminy Stawiguda za wspieranie inicjatyw dla społeczności lokalnej. Dziękujemy Magdalena Matracka Zastępca Wójta Gminy Stawiguda za wspólnie spędzony czas ?
 
 
Dziękujemy Panu Włodkowi Bucholskiemu za bezpieczny transport i serdeczność ?
 
 
Uczestnicy wycieczki byli wręcz zachwyceni jak pięknie nasza gmina rozwinęła się od roku 2018, kiedy to miała miejsce podobna wycieczka ?
 
 
Koordynacja, pomysł i realizacja
Lidia Milik
Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie
Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Gminy Stawiguda
 
DSC3930
DSC3932
DSC3934
DSC3938
DSC3940
DSC3943
DSC3951
DSC3953
DSC3957
DSC3963
Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM