Artykuły
Kategorie

Do niecodziennego koncertu doszło dzisiaj 28 lipca w sali widowiskowej GOK w Stawigudzie. Na naszej scenie dzieje się wiele: koncerty, spotkania wernisaże, konferencje, konkursy i festiwale i wiele innych, ale to co się wydarzyło było absolutną premierą, o której dowiedzieliśmy się kilka godzin temu...

 

Około godziny 12.00 naszą salę zapełniła niecodzienna widownia- przedszkolaki z ZS-P w Stawigudzie a przyszli obejrzeć niecodzienny koncert. Jeszcze tak dużego zespołu nasza scena nie mieściła- ponad 30 osób, wystąpili w okrojonym składzie, bo wszyscy by się nie zmieścili, gdyż zespół liczy około 60 członków. Nie potrzeba było żadnego nagłośnienia, bo orkiestra dęta- a o niej jest mowa, jest najgłośniejszym zespole muzycznym.

 

Jego członkowie przyjechali aż z Bieszczad na odbywającą się w Rybakach I Letnią Akademię Schumana. Akademia zgromadziła w naszej gminie nad jeziorem Łańskim kilkaset młodych ludzi, którzy przez 5 dni będą uczestniczyć w różnorodnych wykładach i warsztatach z myślą przewodnią Roberta Schumana. Nie zabraknie również koncertów i szkoleń z uczestnictwem wojska. Zespół został zakwaterowany w budynku ZS- P w Stawigudzie przy ulicy Leśnej. Chcąc podziękować za gościnę zorganizowali dla dzieci koncert w sali widowiskowej GOK.

 

Sanocka Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Avanti” to jedna z najlepszych orkiestr dętych w Polsce. Ich nagród na festiwalach w Polsce i za granicą trudno zliczyć. Koncertują w całej Polsce a także min. w Bułgarii, Grecji, Słowacji, Niemczech, Ukrainie, Czechach, we Włoszech. Założycielem i dyrygentem zespołu jest pan Grzegorz Maliwiecki.

 

Zespół zagrał kilka utworów ze swojego repertuaru, dzieci nagradzały wszystkie gromkimi brawami. Po każdym utworze dyrygent pytał dzieci jak się nazywają poszczególne instrumenty w orkiestrze. Nasze przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą odpowiadając bezbłędnie na wszystkie pytania, odbierając od dyrygenta nagrody.

 

Dziękujemy jeszcze raz za zaprezentowanie tego niecodziennego koncertu, życząc dalszych sukcesów na festiwalach i przeglądach.

 Link do galerii zdjęć tutaj:

https://www.gok.stawiguda.pl/galeria/event/WystpOrkiestryzSanokawStawigudziednia28-06-2023

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM