14 czerwca br. odbył się koncert chóru "Legenda ze Stawigudy, który wystąpił w Kuźni Kultury „Dawna Kaplica” przy ul. Pięknej w Stawigudzie. Od jej uroczystego otwarcia minęło rok i dwa dni. Odbyło sie już tam wiele wystaw, przedstawienia teatralne, wieczory literackie, promocje książek, nawet msze ewangelickie- nie było do tej pory koncertów muzycznych. Tym, którym przypadł zaszczyt pierwszego koncertu był chór "Legenda".

Zespół powstał jesienią 2002 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie. W ubiegłym roku obchodził 20 lecia istnienia. Przez te lata wykonał setki koncertó, brał udział w wielu przeglądach i festiwalach, reprezentował nasza gminę dwukrotnie na Litwie i w Niemczech. Jest jedynym zespołem, który wystąpił na naszej Kurlantce we wszystkich 20 edycjach, bez nich nie może się odbyć Stawigudzki Festiwal Muzyki Sakralnej, Stawigudzie Kolędowanie, czy obchody Święta Niepodległości.

O godzinie 18.00 sala wypełniła się słuchaczmai i na scenę wyszli członkowie "Legendy". Zaprezentowali kilkanaście utworów o różnej tematyce: polskie przeboje, piosenki ludowe i własne utwory, do których słowa napisała Stefania Zdziechowska a muzykę dyrygentka Danuta Nowakowska. Publicznośc nagradzała wszystkie gromkimi brawami, było wspólne śpiewanie, klaskanie i owacje na stojąco. Członkowie zepołu widząc taka aprobatę coraz bardziej sie rozkręcali- ich zdaniem był to  najlepszy  koncert w 21 letniej działalności. Publiczność owacją na stojąco podziękowali wykonawcom- czywiście nie wypuścili "Legendy" bez bisów.

Tak wyglądał pierwszy koncert w Kuźni Kultury, ale nie ostatni, bo już w poniedziałek 19 czerwca wystąpią młodzi instrumentaliści ze Szkoły Muzycznej I stopna z Olsztynka. Zapraszamy- rozpoczynamy o godzinie 17.30- wstęp wolny.

batchDSC9975
batchDSC9961