Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie wraz z Gminą Stawiguda serdecznie zapraszają na koncert chóru Legenda ze Stawigudy, który wystąpi w środę 14.06.2023 r. o godz. 18:00 w Kuźni Kultury „Dawna Kaplica” przy ul. Pięknej w Stawigudzie.

Chór Legenda powstał przy Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie jesienią 2002 roku. Jak łatwo policzyć w 2022 roku święcił jubileusz 20-lecia. Przez ten okres dali kilkaset koncertów na scenach lokalnych, w całej Polsce, reprezentowali gminę w Niemczech i dwukrotnie na Litwie. Chór bierze udział w przeglądach i festiwalach przywożąc z nich nagrody (min. w Jezioranach, Pieniężnie, Spychowie, Braniewie, Olsztynie, Grunwaldzie).

Za ich sprawą powstał Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych „Kurlantka”. Pierwszym kierownikiem i dyrygentem zespołu był Wiktor Żołnierek, w 2015 roku zastąpiła go Danuta Nowakowska, która jest z zespołem do dnia dzisiejszego.

*Wstęp wolny

KONCERT_Legenda_Kuznia_Kultury_14.06.2023_na_strone_GOK.jpg