Kontynuując działania mające na celu przygotowanie do tegorocznej XV edycji Fotokonkursu Warmińskie Klimaty zaprosiliśmy na kolejny plener fotograficznych. W sobotę 03.06.2023 r. spotkaliśmy się w Stawigudzie i Gryźlinach by wspólnie przyjrzeć się tym razem obiektom sakralnym.

Organizatorami Fotokonkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie (Ewelina Bladosz), Przemysław Burzyński, który poprowadził sobotni plener oraz Stowarzyszenie Tomaszkowo (Ula Dobrzańska). Działanie wspiera Gmina Stawiguda.

Dzięki gościnności księdza Tomasza Szałandy z Parafii św. Jakuba Apostoła Starszego w Stawigudzie oraz księdza Marka Gbiorczyka z Parafii św. Wawrzyńca w Gryźlinach mieliśmy wyjątkową okazję by obejrzeć Kościoły oraz poznać ich historię. Za taką możliwość serdecznie dziękujemy.

Uczestnicy pleneru odwiedzili również Kuźnię Kultury „Dawną Kaplicę” w Stawigudzie, która w ubiegłym roku po renowacji została oddana do użytku i trafiła pod skrzydła Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie. Ukryta jest przy ul. Pięknej i skrywa ciekawą historię. Obecnie stała się obiektem kultury, w którym realizowane są wystawy, spotkania autorskie, koncerty itp.

Do grona naszych fotografów trafiły dwie młode osoby, co bardzo nas cieszy! Przypominamy, że w Fotokonkursie Warmińskie Klimaty osobno oceniamy młodzież do 18 roku życia ?

Wszystkim przybyłym dziękujemy! Czekamy na Wasze fotografie, z których zostanie utworzony osobny album. Do zobaczenia na kolejnym, już ostatnim w tej edycji plenerze, który zaplanowany jest na 09.09.2023. Szczegóły podamy bliżej tego terminu. Tymczasem zachęcamy do fotografowania naszej pięknej Warmii i okolic, do podróżowania i w finale do składania prac na XV edycję Fotokonkursu Warmińskie Klimaty. Regulamin dostępny na:

Relacja: Ewelina Bladosz
Zdjęcia: Ewelina Bladosz, Przemysław Burzyński