Artykuły
Kategorie

Pora na XIV Rajd Rowerowy Gościńcem Niborskim! 

 

Serdecznie zapraszamy na XIV Rajd Rowerowy Gościńcem Niborskim organizowany pod patronatem Wójta Gminy Stawiguda Michała Kontraktowicza. Wydarzenie realizowane jest w ramach RekreAKCJI przez Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie oraz Gminę Stawiguda.

 

Zapraszamy w sobotę 10 czerwca na wspólny, rodzinny przejazd fragmentem Gościńca Niborskiego i na piknik w Rybakach nad jez. Łańskim.

 

Cała trasa to około 20 km w spokojnym tempie i z kilkoma postojami na ciekawostki Przewodnika PTTK. W sam raz dla rowerowych rodzin i mniej doświadczonych rowerzystów. Ze Stawigudy pojedziemy przez las do jez. Dłużek, a następnie „łańskimi asfaltami” pokonamy przesmyk pomiędzy jez. Łańskim i jez. Plusznym.

 

Na pikniku będzie czekało ognisko, bezpłatny bufet, konkurs sprawnościowy oraz losowanie nagród wśród wszystkich uczestników.

 

W tym roku nie zabraknie także akcentów związanych z Mikołajem Kopernikiem, bowiem w tym roku obchodzimy 550. rocznicę urodzin tego słynnego astronoma. Przez dużą część życia był związany z Warmią, a Gościniec Niborski był ważnym traktem funkcjonującym właśnie w Jego czasach.  

 

O godz. 10:30 startujemy przy budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie. Po pikniku będzie można liczyć na powrót w to samo miejsce w zorganizowanej grupie.

 

Chętnych do samodzielnego zapoznania się z Gościńcem Niborskim i dołączenia tego dnia do naszego pikniku zapraszamy koniecznie na rowerach na godz. 12:30 do ośrodka wypoczynkowego w Rybakach.

 

OBOWIĄZUJĄ ZGŁOSZENIA!

Na zgłoszenia czekamy do 09.06.2023 do godz. 12:00


Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie:
https://www.gok.stawiguda.pl/wydarzenia/kalendarz/wydarzenia/rajd-rowerowy-goscincem-niborskim-sladami-kopernika


Jeżeli w wydarzeniu biorą udział dzieci w formularzu zgłoszeniowym w rubryce Informacje Dodatkowe prosimy podać wiek dziecka.

 

UDZIAŁ BEZPŁATNY

 

Koordynatorka RekreAKCJI: Ewelina Bladosz
Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

 Gosciniec_2023_plakat_na_strone_GOK_.jpg

 

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM