Gra terenowa dla rowerzystów  i piechurów/biegaczy  po ciekawych terenach nad jez. Plusznym w gm. Stawiguda. Trasy poprowadzą po Lasach Łańskich w pobliżu wsi Pluski, Orzechowo, Rybaki (nad. jez. Łanskim).

Wydarzenie realizowane jest w ramach RekreAKCJI, której organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie ze wsparciem Gminy Stawiguda.

Gra ma formę podchodów, w których szukamy kilkunastu punktów kontrolnych i wykonujemy tam różne zadania. Na trasie pomaga nam specjalnie przygotowana mapa terenu, karta startowa oraz podpowiedzi widoczne w terenie. Poza rowerzystami do udziału zapraszamy też biegaczy, miłośników Nordic Walking i piechurów, ponieważ w tej zabawie nie ma bezpośredniej rywalizacji- nie ma podium i pomiaru czasu, a nagrody na mecie są jednakowe dla wszystkich. Wystarczy pokonać trasę, zaliczyć komplet punktów kontrolnych i zmieścić się w limicie czasu (powrót na metę do godz. 14:30).

Do wyboru są 2 trasy: RELAKS (ok. 15 km) i SPORT (ok. 25 km). Startować można jako DRUŻYNA (2-5 osób) lub SOLO. Na mecie będą czekać upominki oraz swojski, sezonowy bufet. Na zakończenie losowanie nagród rzeczowych wśród wszystkich uczestników (vouchery, akcesoria rowerowe, sprzęt sportowy, mapy).

Bramka startowa otwarta w godz. 10:30-11:30 (start "rozproszony" zamiast startu wspólnego).

Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział tylko dla zapisanych osób! W zgłoszeniu prosimy przesłać:

- imię i nazwisko zgłaszanych osób;

- liczba dzieci do lat 16;

- udział drużynowy lub solo;

- wybrany wariant trasy;

- sposób pokonywania trasy (rower, bieg, kijki, marsz).

Zgłoszenie należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin zapisów upływa w czwartek 25 maja o godz. 18:00. Zastrzegamy możliwość wcześniejszego zamknięcia listy startowej i uruchomienia listy rezerwowej.

Udział BEZPŁATNY!

Koordynatorka RekreAKCJI: Ewelina Bladosz