Artykuły
Kategorie

Serdecznie zapraszamy na XX Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych KURLANTKA 2023 pod patronatem Wójta Gminy Stawiguda Michała Kontraktowicza.

 

Wydarzenie odbędzie się 20 i 21 maja br. (sobota i niedziela) w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stawigudzie (budynek B) przy ul. Leśnej 1.Występy zaczynają się od godz. 10:00 i kończą około godziny 15:00. Każdego dnia zaprezentuje się ponad 15 zespołów. W tym roku gościnnie wystąpi na „Kurlantce” dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca "POFAJDOK" Stawiguda, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie.

 

 

KURLANTKA organizowana jest od 2003 r. i oznacza pogodną warmińską pieśń.

 

Jest jedną z najważniejszych imprez folklorystycznych w województwie, w którym bierze udział ponad 600 wykonawców. Całość występów jest emitowana od kilkunastu lat przez Radio Olsztyn w programie „Raz na ludowo”. Nasz przegląd jest adresowany do zespołów skupiających osoby dorosłe. Kilka lat temu zaproponowaliśmy tworzenie współczesnych kurlantek- według definicji jest to pieśń własnego autorstwa o pogodnym charakterze.

 

Głównym założeniem przeglądu jest propagowanie muzyki związanej z naszym regionem. Każdy zespół musi wykonać chociaż jedną piosenkę warmińską, czyli- kurlantkę. Podczas tego wydarzenia występują chóry wielogłosowe, zespoły śpiewacze, folklorystyczne i kapele ludowe. Różnorodność muzyczna, kolorowe stroje, niesamowita rodzinna atmosfera to najważniejsze jego atuty. Oprócz tradycyjnej pieśni warmińskiej, została wprowadzona możliwość prezentacji własnych kurlantek.

 

Wstęp wolny!

 Plakat_Kurlantka_2023-mazur.jpg

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM