Przenieść się na rozkwiecone łąki, pachnące słodką wonią, rozgrzane w promieniach letniego słońca… Właśnie takie myśli nasuwają się patrząc na obrazy Pani Stefanii Zdziechowskiej, która we wtorek 25.04.2023 r. miała wernisaż w Galerii Leśnej Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie.

Wspaniale było się spotkać w tak miłym i licznym gronie, aby zobaczyć i porozmawiać o twórczości wyjątkowo wrażliwej na piękno osoby jaką jest Pani Stenia. Cieszymy się niezmiernie, że uczestniczka zajęć prowadzonych przez Bogusławę Masłowiecką-Miotk w Kole Malarskim działającym od 13 lat przy Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie zaprezentowała część swoich obrazów w naszej Galerii.

Uczestnicy wernisażu mieli okazję dowiedzieć się, jak zaczęła się przygoda z malarstwem, jakie nowe znajomości udało się dzięki tej pasji zawrzeć, jakie miejsca odwiedzić. Jak to Pani Stenia określiła malarstwo stało się ogromnie ważną częścią jej życia a kolejne związane z tym przygody to traf losu. I właśnie o to chodzi, by działać, rozwijać się, tworzyć, dzielić się swoją wrażliwością i pasją. Pokazywać jak widzimy świat.

Uroczyste otwarcie wystawy uświetnił również występ Chóru Legenda, który był niespodzianką dla naszej artystki.

Ogromne podziękowania i słowa uznania dla Pani Stefanii Zdziechowskiej za realizowanie swoich pasji- nie tylko w malarstwie ale także w poezji. Życzymy wszelkiej pomyślności i dalszych sukcesów.

Organizatorami wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie ze wsparciem Gminy Stawiguda. Wydarzenie poprowadziła Bogusława Masłowiecka-Miotk. Wystawę i wernisaż przygotowała Ewelina Bladosz.

Relacja: Ewelina Bladosz
Zdjęcia: Ewelina Bladosz i Bogusława Masłowiecka-Miotk