Artykuły
Kategorie

We wtorek 18.04.2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie odbyło się ostatnie w VIII edycji spotkanie KLUBU PODRÓŻNIKA. Naszymi gośćmi byli Tomasz Rynkowski oraz Szymon Truszczyński, którzy przygotowali prezentację pt. „IRAN. مرسی /mersi/ czyli opowieści o podróży do Iranu, których nie wolno było nam napisać”.

 

 

Organizatorami wydarzenia są: Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie (Ewelina Bladosz) oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych Tomaszkowo (Ula Dobrzańska). Partnerem tego spotkania była Publiczna Biblioteka Gminy Stawiguda. Działanie wspiera Gmina Stawiguda.

 

Nasi goście odbyli podróż do Iranu w 2022 r. Dzięki niezwykle dobrze przygotowanej prezentacji poznaliśmy różne oblicza Iranu. Zobaczyliśmy jak piękny krajobrazowo jest to kraj mimo, że leży na terenach pustynnych. Dowiedzieliśmy się również, że Irańczycy są niezwykle gościnni i pomocni. Że herbata towarzyszy dosłownie wszystkim czynnościom, nawet podczas kupowania dywanów czy korzystania z kąpieli w basenie… Poznaliśmy bliżej realia polityczne i posłuchaliśmy o trudnej sytuacji kobiet. Wiemy już teraz, że do Iranu w lipcu mogą jechać tylko osoby, którym upał nie jest straszny. Panowie doświadczyli ponad 40-stopniowego ukropu, który ledwo przeżyli ? Zobaczyliśmy również jak egzotyczna i niezwykle ciekawa jest irańska architektura.

 

Konkluzją wieczoru było stwierdzenie, że każda podróż nas kształtuje. Zmienia nasze spojrzenie na świat i na nasze życie. Każde spotkanie z człowiekiem, przyrodą to największy skarb jakie możemy otrzymać.

 

Dlatego i my zostawiamy Państwa z tą myślą, życząc wspaniałych podróży. Zachęcamy również do kontaktu z nami w celu umówienia kolejnych prezentacji na następną- IX edycję KLUBU PODRÓŻNIKA.

 

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas i podzielenie się z nami swoją opowieścią. Cieszy nas również wciąż rosnąca frekwencja na spotkaniach KLUBU PODRÓŻKA. Jest to dla nas ogromna motywacja by kontynuować te wydarzenia, dlatego już dziś zapraszamy na przyszłą edycję, która rozpocznie się po wakacjach!

 

Do zobaczenia ?

 

KONTAKT:

Ewelina Bladosz
tel. 780 525 406
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Urszula Dobrzańska
tel. 501 243 057
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Relacja: Ewelina Bladosz
Gminny Ośrodek kultury w Stawigudzie

 

DSC0001
DSC0002
DSC7595
DSC7599
DSC7602
DSC7603
DSC7607
DSC7608
DSC7610
DSC7612

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM