Artykuły
Kategorie

Dołącz do projektu Jadalny krajobraz!. 20 kwietnia (czwartek) w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie odbędzie się spotkanie informacyjne, dotyczące projektu Jadalny krajobraz (Edible landscape), realizowanego przez Fundację „W krajobrazie" w partnerstwie z Gminą Stawiguda.

Podczas spotkania pokażemy Wam relację z działań, które przeprowadziliśmy do tej pory. Powiemy też, jakie działania zaplanowaliśmy na terenie gmin: Stawiguda i Purda w tym roku. Zdamy relację ze wspólnych, tegorocznych nasadzeń jadalnych roślin w Wymoju oraz pokażemy krótki film podsumowujący warsztaty ogrodnicze, które przeprowadziliśmy w zeszłym roku w ogrodach przyszkolnych w Stawigudzie.

Zabierzemy Was w inspirującą podróż po islandzkich krajobrazach jadalnych. Pokażemy ogrody społeczne tego kraju, które zakładane są nawet na szczytach wulkanów!

Spotkaniu będzie towarzyszyła wystawa plansz edukacyjnych oraz prezentacja filmów z przepisami na niekonwencjonalne potrawy z chwastów kwiatów i drzew ozdobnych.

Dla gości będą czekały roślinne upominki J

Spotkanie poprowadzi dr inż. arch. kraj. Mariusz Antolak, architekt krajobrazu i pasjonat ekologicznego ogrodnictwa, który koordynuje projekt.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM