Zapraszamy na spotkanie w KLUBIE PODRÓŻNIKA z Szymonem Truszczyńskim oraz Tomaszem Rynkowskim pt. „IRAN. مرسی /mersi/ czyli opowieści o podróży do Iranu, których nie wolno było nam napisać”. Spotkanie odbędzie się we wtorek 18.04.2023 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie.

Organizatorami KLUBU PODRÓŻNIKA są: Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie (Ewelina Bladosz) oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych Tomaszkowo (Ula Dobrzańska). Partnerem tego spotkania jest Biblioteka Publiczna Gminy Stawiguda. Działanie wspiera Gmina Stawiguda.

IRAN obecnie targany jest wiatrem pachnącym kontrrewolucją. Latem tego roku dwójka olsztyńskich globtroterów-amatorów odwiedziła ten ciekawy kraj i chce nam o tym opowiedzieć, również w kontekście obecnych wydarzeń. Jak z perspektywy Polaka wygląda ten nieznany i pozornie odległy bliskowschodni Świat?

Wyjazd odbył się w dniach 28.06.2022 - 13.07.2022 r. Olsztyn - Ryga - Stambuł - Teheran - Niszapur - Meszhed - Bandar Abbs - Keszm - Sziraz - Ishfahan - Teheran - Ryga - Olsztyn

Tomasz:

Na co dzień mąż wspaniałej Ani, tata 5-letniej Esterki i rocznego Ignasia, nauczyciel matematyki w liceum w Olsztynie. Przeciętny obywatel Polski, mieszkaniec Bartąga, pochodzący z Rybna, wyznający patriotyzm kosmopolityczny. Wielbiciel Iranu, coraz większy miłośnik podróży. Z każdym wyjazdem jego życiowe motto układa się w zdanie: "Życie jest krótkie, więc trzeba jak najczęściej odwiedzać świat"

Szymon:

"Geograf z Rybna, co mieszkał w Iławie, Toruniu i osiadł w Olsztynie"

IMG2022070611084901
IMG2022070322243801
IMGP4007
IMG20220710215903
IMGP4380
IMGP4149

Zapraszamy do odwiedzenia bloga stworzonego właśnie z tej podróży:

KLUB PODRÓŻNIKA/ VIII edycja/ VI spotkanie:
- 18.04.2023 r. (wtorek)
- godz. 17:30
- sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie, ul. Leśna 2
- goście: Szymon Truszczyński, Tomasz Rynkowski
- tytuł spotkania: „IRAN. مرسی /mersi/ czyli opowieści o podróży do Iranu, których nie wolno było nam napisać”

• WSTĘP WOLNY

KLUB_PODROZNIKA_VIII_edycja_PLAKAT_6_spotkanie_Iran_na_strone_GOK.jpg

____________

Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy mają ochotę podzielić się z szerszym gronem odbiorców swoimi podróżniczymi doświadczeniami.

KONTAKT:

Ewelina Bladosz