Już w najbliższy czwartek o godzinie 9.30 na antenie Programu 1 Polskiego Radia, w programie "Cztery Pory Roku" będzie można wysłuchać relacji nadawanej z Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie...

Jest już wieloletnią tradycją, że w tym programie emitowana jest prognoza pogody z różnych stron Polski, codziennie z innej miejscowości wzbogacona informacjami o historii, bądź ciekawostkami , tradycjami związanymi z danym miejscem.

Pierwszy raz Stawigudzie zaproponowano udział w programie 2 lata temu. Przygotowany przez nas materiał przypadł do gustu producentom programu i w tym roku ponowili prośbę o spotkanie ze słuchaczami na radiowej antenie też przed świętami . Poprzednia relacja oprócz prognozy pogody okraszona była informacjami dotyczącymi starych wielkanocnych tradycji i obrzędów panujących na Warmii, a ponieważ kolejne nasze spotkanie przypadnie w Wielki Czwartek też ciekawych informacji na ten temat nie zabraknie.

Jeszcze raz zapraszamy wszystkich przed radioodbiorniki w czwartek 06 kwietnia o godzinie 9.30, radiowa "Jedynka" na częstotliwości 93.00 Mhz. Wesołego Alleluja !

Witold Lubowiecki