We wtorek 21.03.2023 r. spotkaliśmy się po raz piąty w VIII edycji KLUBU PODRÓŻNIKA. Naszymi gośćmi byli Paulina i Grzegorz Kusiorscy, którzy opowiedzieli o swojej podróży do INDII.

Organizatorami wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie (Ewelina Bladosz) oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych Tomaszkowo (Ula Dobrzańska). Działanie wspiera Gmina Stawiguda.

Podróż Pauliny i Grzegorza odbyła się już jakiś czas temu, bo w 2016 r. i miała dla nich wyjątkowy charakter, gdyż była to podróż poślubna. Wyjazd trwał trzy tygodnie i zorganizowali go sami- bez pomocy biur turystycznych. Mieli kupione bilety i wstępny zarys co chcą zobaczyć. Dopiero na miejscu musieli odnaleźć się w tamtejszej- zupełnie innej rzeczywistości, załatwić transporty, noclegi itp.

Niewątpliwie był to wyjątkowy wyjazd o czym mogli się przekonać przybyli na spotkanie klubowicze. Nasi goście podzielili się pięknymi, kolorowymi, pełnymi dla nas abstrakcji zdjęciami. Ciekawie opowiedziane historie dopełniły obraz Indii za co serdecznie dziękujemy. Przygotowanie takiej prezentacji to nie lada wyzwanie, dlatego tym bardziej duże brawa dla naszych gości.

Duża frekwencja ponownie potwierdza, że warto organizować spotkania w KLUBIE PODRÓŻNIKA. Zazwyczaj w marcu odbywało się ostatnie spotkanie kończące edycję, jednak tym razem mamy dla Państwa BONUS w postaci jeszcze jednej prezentacji zaplanowanej na 18 kwietnia br. Tematem spotkania będzie IRAN, równie egzotyczny i fascynujący. Szczegóły wkrótce.

Relacja: Ewelina Bladosz