Artykuły
Kategorie

 

Zapraszamy na kolejne WARSZTATY Fotograficzne, które będą wymianą doświadczeń dotyczących „Cyfrowej obróbki zdjęć”. Spotkanie realizowane jest w ramach przygotowań do XV edycji Fotokonkursu Warmińskie Klimaty 2023.

 

 

Warminskie_klimaty_2023_XV_edycja_WARSZTATY_obrobka_zdjec_baner_dlugi.jpg

 

Założeniem naszych spotkań jest wzajemna wymiana doświadczeń. Cieszy nas niezmiernie, że podczas II części Warsztatów „Podstawy Fotografii” zgłosił się do nas jeden z uczestników- Aleksander Ujma, który zaproponował podzielenie się swoją wiedzą na temat cyfrowej obróbki zdjęć. Dzięki temu na kolejnych warsztatach dowiemy się jak korzystać z darmowego programu, który pomoże wydobyć z naszych zdjęć to co najlepsze.

 


Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych (Ula Dobrzańska) Tomaszkowo, Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie (Ewelina Bladosz) oraz Przemysław Burzyński. Działania wspiera Gmina Stawiguda.

 

INFORMACJE:
- 25.03.2023 (Sobota)
- godz. 10:30-12:30
- Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie, ul. Leśna 2
- Prowadzący: Aleksander Ujma
- uczestnictwo bezpłatne
- Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Liczba miejsc ograniczona/ decyduje kolejność zgłoszeń.


Temat: Cyfrowa obróbka zdjęć

ZAGADNIENIA:
1. Korekcja obiektywu
2. Prostowanie, poziomowanie
3. Przycinanie
4. White balance – punkt neutralny
5. Ekspozycja
6. Kontrast
7. Kolor
8. Dodge & burning – dla zaawansowanych
9. Czyszczenie – dla zaawansowanych
10. Ostrzenie zdjęcia

 

Prosimy o zabranie własnego sprzętu komputerowego oraz kilku fotografii- najlepiej zapisanych w formacie RAW. Wszystkie dodatkowe, szczegółowe informacje zostaną przesłane osobom, które zostaną wpisane na listę uczestników.

 

Warsztaty przewidziane są dla fotoamatorów o podstawowym i średnim poziomie zaawansowania, ale zapraszamy wszystkich pasjonatów fotografii, również zaawansowanych. Chcielibyśmy, aby warsztaty stały się platformą do wymiany doświadczeń, poszerzania swojej wiedzy i doskonalenia swoich umiejętności, niezależnie od wieku, posiadanego sprzętu czy stopnia zaawansowania.

 

Koordynacja działań: Ewelina Bladosz
Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM