Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie serdecznie zaprasza do udziału w projekcie ,,Zielony Zakątek Kultury ;-)

Głównym celem projektu jest stworzenie zielonej przestrzeni do realizacji działalności na rzecz mieszkańców, przy ich jednoczesnej aktywizacji i integracji, a także podniesieniu świadomości ekologicznej poprzez inspirujące warsztaty w nurcie EKO. Dzięki projektowi pragniemy stworzyć zielony ogród przyjazny ptakom i owadom przy GOK-u w Stawigudzie, a przy nim zaaranżować plenerową przestrzeń warsztatową, w której odbywać się będą warsztaty w nurcie EKO. Działania skierowane są do mieszkańców gminy Stawiguda z różnych grup wiekowych. Zadanie realizowane będzie przez zespół GOK we współpracy z wolontariuszami i innymi instytucjami.

W realizacji projektu przewidujemy następujące działania:

Działanie I – Promocja projektu, rekrutacja wolontariuszy (marzec 2023)

Działanie II – Zagospodarowanie terenu zielonego przy GOK w Stawigudzie, stworzenie ,, Zielonego Zakątka Kultury” z podziałem na poszczególne etapy realizacji.

1. Zaopatrzenie w materiały do przygotowania gruntu, narzędzia i akcesoria (kwiecień 2023)
  2. Przygotowanie terenu pod nasadzenia pod nadzorem wykonawczym architekta krajobrazu (kwiecień/ maj 2023)
  3. Zaopatrzenie w rośliny zielone  (Maj 2023)
  4. Wykonanie Zielonego Zakątka Kultury, połączone z warsztatami ogrodniczymi tworzenia rabat przyjaznych ptakom i owadom, prowadzonymi przez architekta krajobrazu (19 - 20 Maja 2023)

Działanie III – kulturalne EKO - akcje w Zielonym Zakątku Kultury (maj/ czerwiec 2023)
    Po realizacji głównego przedsięwzięcia, zaangażowana społeczność lokalna będzie mogła wziąć udział w bezpłatnych warsztatach międzypokoleniowych, poprowdzonych przez specjalistów, edukatorów, zorganizowanych w nowopowstałej przestrzeni warsztatowej:

Warsztaty kulinarne ,,Dzika kuchnia - z łąki na talerz
    Warsztaty kulinarne ,,Jak gotować, żeby nie marnować”
    Warsztaty kosmetyczne ,,Kosmetyki z lasu i ogrodu”
    Warsztaty ekologiczne ,,Światło i Zapach” - tworzenie świec sojowych oraz naturalnych odświeżaczy powietrza.
    Warsztaty rękodzieła - drugie życie szkła, inspiracje na lampiony ze słoików.
    Warsztaty rękodzieła - drugie życie biżuterii, ze starego coś nowego.

Serdecznie zapraszam do współpracy ;-)

Koordyantor projektu

Lidia Milik