🫶2️⃣6️⃣lipiec br. w ramach akcji LIPIEC w GOK 2024
odbyły się kreatywne warsztaty dla dzieci.😍

Zapraszamy wszystkie dzieciaki na zajęcia z LEGO.

Serdecznie zapraszamy na XV Rajd Rowerowy Gościńcem Niborskim organizowany pod patronatem Wójta Gminy Stawiguda Michała Kontraktowicza. Wydarzenie realizowane jest w ramach RekreAKCJI przez Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie oraz Gminę Stawiguda.

W ramach akcji 👉 "Lipiec w GOK" dzisiaj odbyły się warsztaty ceramiczne z Ida Popis. na stołach pojawiła się glina i powstały kubeczki, miseczki, półmiseczki. Kolejnym krokiem było malowanie wyrobów glinianych.
Miseczki będą jeszcze wpalane w piecu, dlatego dopiero za 2 tygodnie dzieci obiorą gotowe wyroby.
Lody były miłym sposobem na ochłodzenie się i relaks po twórczym wysiłku.

W niedzielę 21 lipca 2024 roku podczas spływu kajakowego zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie i Gminę Stawiguda w ramach RekreAKCJI pogoda dopisała. Było słonecznie i w miarę bezwietrznie – podczas płynięcia leśnym odcinkiem rzeki Marózki słońce delikatnie przebijało się przez cień drzew, zaś podczas etapu przez jezioro Maróz wiatr nie utrudniał wiosłowania.

18 lipca 2024 roku, o godzinie 11:00, Sala Widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie wypełniła się miłośnikami sztuki, którzy przyszli na wernisaż wyjątkowej wystawy poplenerowej malarstwa pt. „Postrzegam i maluję”. Wydarzenie to stało się okazją do podziwiania prac stworzonych przez utalentowane malarki z dwóch różnych środowisk artystycznych: Stowarzyszenia Plastyków Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Wejherowie im. Stefana Lewińskiego oraz Koła Malarskiego działającego przy GOK Stawiguda.

😍 W ramach akcji 👉"Lipiec w GOK" przeżyliśmy fantastyczny dzień pełen kreatywności i zabawy! 1️⃣7️⃣ lipca br. odbyły się kreatywne warsztaty malowania worków sportowych. Ach, cóż to był za intensywnydzień.
Twórcze działanie i malowanie.

Zapraszamy na cos nowego!

👉 27.07.2024 (sobota)

Wieczorno-nocna gra terenowa na rowerach lub biegiem/pieszo w okolicach Stawigudy. Leśne drogi i ścieżki poprowadzą po ciemnych zakamarkach w pobliżu Plusek, Gągławek i jez. Łańskiego.

XXX Festyn Gminny Stawigudiada za nami!

Mimo burzowego, wietrznego i deszczowego tygodnia, niedzielny poranek 14 lipca 2024 roku przywitał miłośników kajakarstwa piękną, słoneczną i bezwietrzną pogodą. Warunki wręcz wymarzone na rodzinny spływ rzeką Marózką i jeziorem Maróz. Nic zatem dziwnego, że wszyscy zapisani uczestnicy, zarówno młodsi, jak i ci starsi, stawili się o godzinie o godzinie 10:00 na Przystani „Pluski”, aby aktywnie wziąć udział w imprezie zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie w ramach RekreAKCJI.

LIPIEC W GOK👉 wyjazd do Biskupca/ 11.07.2024

Za nami kolejny dzień pełen wrażeń❣️

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie ma przyjemność zaprosić na kolejną wystawę poplenerową malarstwa pt. „Postrzegam i maluję”. Wernisaż odbędzie się 18.07.2024 o godz. 11:00 na Sali widowiskowej.

Na wystawie swoje prace prezentują uczestniczki pleneru- Stowarzyszenia Plastyków Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Wejherowie im. Stefana Lewińskiego oraz malarki z Koła Malarskiego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie.

Współpraca między malarkami rozpoczęła się już kilka lat temu i odbywa się rokrocznie. Po raz pierwszy malarki ze Stawigudy przyjęły zaproszenie od Pani Teresy Uzdrowskiej z Klubu Plastyka w Wejherowie do wspólnego malowania w pięknej miejscowości Dębki położonej nad morzem Bałtyckim. Wielokrotnie odwiedziły to szczególne miejsce. W lipcu 2022 r. po raz pierwszy udało się zaprosić panie do Stawigudy dzięki wsparciu i pomocy Wójta Gminy Stawiguda Michała Kontraktowicza. W tym roku po raz kolejny gościmy malarki z Dębek w Stawigudzie.

Zawarte podczas plenerów znajomości przerodziły się w niezwykłą przyjaźń, która owocuje pięknymi pracami.

Prezentowane na wystawie obrazy są przekazane przez uczestniczki pleneru dla Gminy Stawiguda.

Wystawę biedzie można oglądać do 13 sierpnia 2024 r. w godz. pracy GOK Stawiguda.

Koordynatorka: Ewelina Bladosz

Wystawa_Plener_malarski_Stawiguda_2024_na_strone.jpg

😍9️⃣ lipca br. w ramach akcji "LIPIEC w GOK 2024" wybraliśmy się na Starówkę w Olsztynie. Salon gier "Ale Zebra" przywitał dzieci w blasku neonów oraz pośród interaktywnych atrakcji. Po intensywnie spędzonym czasie relaksowaliśmy się w lodziarni pod Złotym Kluczem.

🫶Rozpoczął się już II tydzień lipca.
😍Ósmego lipca br. w ramach akcji "LIPIEC w GOK 2024" odbyły się warsztaty dla dzieci "PISTACJOWA FANTAZJA" pod kierunkiem Marty Miller ze Złotego Klucza z Olsztyna.

4 lipca 2024 roku odbył się wyjazd dzieci do Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie w ramach akcji "Lipiec w GOK".