Artykuły
Kategorie

Wystawa fotografii "Świat we fraktalach Andrzeja Lubeckiego" w Galerii Leśnej

Wystawa fotografii "Świat we fraktalach Andrzeja Lubeckiego" w Galerii Leśnej
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy fotografii „Świat we fraktalach Andrzeja Lubeckiego” prezentowanej w Galerii Leśnej Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie przy ul. Leśnej 2.
 
Wystawę będzie można oglądać do 18 kwietnia 2023 r. w Galerii Leśnej GOK Stawiguda w godz. pon.-czw. 8:00-16:00, pt. 8:00-15:00.
 
Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie ze wsparciem Gminy Stawiguda.
 
 
 
Andrzej Lubecki
 
Urodzony w Warszawie w 1950 r. Wychowany w rodzinie leśników. Lata szkole spędził w Kielcach, w 1970 r. rozpoczął studia w Olsztynie.
 
Wystawa fotografii „Świat we fraktalach” przedstawia zdjęcia pozyskane cyfrowo i przetworzone w formie fraktalnej. Zostały stworzone by wzbudzić w obserwatorze zainteresowanie i pobudzić jego emocje. Prace podejmują różne tematy, głównie przyrodnicze.
 
W roku 1977 ukończył studia w Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, następnie Szkołę Oficerów Rezerwy w Dęblinie jako nawigator.
 
Pracując w ART, Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Katedrze Fotogrametrii i Teledetekcji ukończył Podyplomowe Studium Fotografii Naukowej i Technicznej w Uniwersytecie Warszawskim. Jednocześnie prowadził zajęcia ze studentami w zakresie fotografii i fotogrametrii. Jego praca magisterska związana była z wykorzystaniem naziemnych technik fotograficznych w lokacji chorób roślin.
 
W Warszawie w Instytucie Geodezji i Kartografii, w Ośrodku Przetwarzania Obrazów Lotniczych i Satelitarnych odbył staż naukowy, uczestniczył w wielu konferencjach naukowych w kraju i za granicą. Praca doktorska była związana z zastosowanie zdjęć lotniczych w różnych zakresach widma elektromagnetycznego (fotografia wielospektralna, spektrostrefowa, w podczerwieni) do wykrywania chorób roślin uprawnych na terenach Warmii i Mazur.
 
Prowadził działalność gospodarczą „ART-Foto”- sklep fotograficzny w Olsztynie. Ucząc studentów fotografii i fotogrametrii miał bezpośredni dostęp do różnorodnego klasycznego i cyfrowego sprzętu fotograficznego. Wykonywał fotografie do czasopism popularno-naukowych.
 
W pracach badawczych zajmował się termowizją w różnych zastosowaniach: budownictwo, służba zdrowia, lotnicze mapy termalne miast i terenów przyrodniczych.
 
Od 1977 do 2017 pracował w ART i UWM w Olsztynie jako asystent stażysta, asystent, adiunkt, st. Wykładowca. Ponad 15 lat zajmował się Studenckimi Kołami Naukowymi. Jest specjalistą w zakresie wykonawstwa i interpretacji zobrazowań lotniczych i termowizyjnych. Obecnie jest na emeryturze.
 
Od 2019 r. zaczął zajmować się fotografią artystyczną i poezją o różnorodnej tematyce, głównie przyrodniczej. Należy do Artystycznej Rezerwy Twórczej w UWM i do Koła Miłośników Fotografii w Akademii Trzeciego Wieku MOK w Olsztynie. Prezentował swoje prace na kilkunastu wystawach prywatnych i zespołowych w Olsztynie, Barczewie i Braniewie.
 
Kontakt do autora: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Sztuka fraktalna – gatunek sztuki cyfrowej, część sztuki nowych mediów. Forma sztuki algorytmicznej, którą tworzy się za pomocą obliczania obiektów fraktalnych i przedstawianie wyników tych obliczeń jako nieruchomych obrazów lub animacji, które łącząc się, tworzą rodzaj abstrakcji. Ten rodzaj sztuki rozwija się od połowy lat 80. XX wieku. Tworzona za pomocą oprogramowania do generowania fraktali w trzech etapach: ustawienie parametrów oprogramowania; wykonanie możliwie, jak najdłuższego obliczenia oraz ocena produktu. (źródło: Wikipedia)
 
Koordynatorka: Ewelina Bladosz
Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie
 
 Galeria_Lesna_wystawa_Andrzej_Lubecki_na_strone_GOK.jpg
 
 

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia 01.03.2023 8:00
Data zakończenia wydarzenia 18.04.2023 16:00
Miejca Nieograniczona
Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM