Artykuły
Kategorie

Pierwszy spływ kajakowy rzeką Marózką realizowany w ramach RekreAKCJI

Pierwszy spływ kajakowy rzeką Marózką realizowany w ramach RekreAKCJI

Serdecznie zapraszamy na pierwszy spływ kajakowy realizowany w ramach RekreAKCJI, której organizatorami jest Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie ze wsparciem Gminy Stawiguda.

 

SPŁYW KAJAKOWY

  • 14.07.2024 (niedziela)
    - Pluski- spotykamy się w wypożyczalni sprzętu wodnego PLU-SKI (PRZYSTAŃ PLUSKI) przy plaży głównej
    - Start: godz. 10:00/ Zakończenie ok. godz. 15:00
    - Trasa: Waplewo – Swaderki
    - Długość trasy: około 14 km


OPIS TRASY:
Startujemy z małego jeziorka Myślice położonego w pobliżu miejscowości Waplewo. Po zwodowaniu sprzętu kierujemy się na lewo, przepływamy pod mostkiem drogowym i płyniemy uregulowanym kanałem, który po chwili doprowadza nas do naturalnego koryta rzeki. Płyniemy wąską i płytką jeszcze rzeczką pośród mozaiki rozlewisk i lasu dopływając do jeziora Maróz. Rzeka przed tym jeziorem podczas niskich stanów wody momentami utrudnia nam spływ. Dodatkowym utrudnieniem pojawiającym się podczas trasy są naturalne przeszkody tj. powalone drzewa. W kulminacji okresu wegetacyjnego, bujnie rozwinięta roślinność często dokucza nam podczas spływu na pierwszym kilometrze odcinka. Po wypłynięciu na jezioro Maróz, po kilkuset metrach na lewym brzegu mijamy ośrodek Wypoczynkowy WDW w Marózie. Znajdziemy tam kąpielisko, jak również położony nieopodal sklep. Płynąc dalej w kierunku północno-wschodnim wąskim gardłem przedostajemy się do nieco większego akwenu, którym kierujemy się w lewo w kierunku północno-wschodnim. Płynąc mijamy wieś Marózek położoną na prawym brzegu. Udając się dalej dopływamy do linii brzegowej pola namiotowego w Swaderkach położonego na prawym brzegu. Przed nami w oddali rysuje się kształt starego młyna zlokalizowanego w gospodarstwie rybackim w Swaderkach.

Jezioro Maróz, przy lesie meta trasy z Waplewa -na lewo od widocznych budynków GR Szwaderki.

Tutaj na łące przy samym lesie, tuż przy wspomnianym gospodarstwie kończymy ten etap.Punkt spotkania- PLUSKI ul. Jeziorna 48 (zaznaczony na mapie google):


RekreAKCJA_2024_mapa_wypozyczalnia_Pluski.jpgW Pluskach uczestnicy zostaną przewiezieni busikami do miejsca rozpoczęcia spływu.- grupę poprowadzi przewodnik PTTK
- nad bezpieczeństwem będzie czuwał ratownik WOPR- Po spływie uczestnicy zostaną odwiezieni do miejscowości Pluski, gdzie będzie czekało ognisko. Chętni mogą zabrać ze sobą kiełbaski bądź inne smakołyki, które będzie można przygotować na ognisku.
- Prowiant- we własnym zakresie- Koszt uczestnictwa- 50 zł/osoba. (w jednym kajaku z rodzicami/opiekunami może również płynąć dziecko- czyli dwie osoby dorosłe + dziecko w jednym kajaku- dziecko wówczas płynie za darmo). Przykład na załączonej fotografii. Osoby chcące płynąć w kajaku z dzieckiem muszą to zgłosić organizatorowi.

 

RekreAKCJA_2016_1_kajaki_4_0.JPG


Przed spływem przydzielany jest sprzęt wodny: kajaki, kapoki i wiosła po czym ratownik omawia zasady bezpieczeństwa, aby każdy w razie wywrotki wiedział jak ma się zachować.


Jak przygotować się do spływu kajakowego?
Jest to rekreacja wodna, dlatego zawsze zabieramy ze sobą:
- buty, w których będziemy mogli wejść do wody.
- ubrania na zmianę, gdyż podczas spływu zawsze istnieje możliwość zamoczenia. Dlatego aby nie zmarznąć należy zabrać dodatkowy komplet.
- zarówno dodatkowe ubrania, jak i dokumenty czy sprzęt elektroniczny (telefony, aparaty fotograficzne) należy zabezpieczyć przez zamoczeniem.
- prowiant. Spływy trwają kilka godzin, dlatego należy zabrać ze sobą coś do picia i jedzenia.ZAPISY:

Od 08.07.2024 (poniedziałek) od godz. 8:00
Na e-maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Należy podać:
- imię, nazwisko
- w przypadku płynięcia dzieci proszę podać wiek dziecka oraz informację, czy będzie płynęło w kajaku z dwójką dorosłych.
- nr. kontaktowy


O zapisach będzie decydowała kolejność zgłoszeń.
Liczba miejsc jest ograniczona.

Potwierdzeniem zapisania na spływ będzie otrzymanie maila zwrotnego, potwierdzającego wpisanie na listę.

W mailu znajdą się informacje dotyczące sposobu dokonania płatności.* Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w spływie jedynie pod opieką rodzica/opiekuna po podpisaniu oświadczenia, w którym rodzic/opiekun bierze pełną odpowiedzialność za dziecko.Zapraszamy!

 

Koordynatorka RekreAKCJI: Ewelina Bladosz
Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

R E G U L A M I N

REGULAMIN_UCZESTNICTWA_w_wydarzeniach_rekreacyjnych_2024_1.jpg

REGULAMIN_UCZESTNICTWA_w_wydarzeniach_rekreacyjnych_2024_2.jpg

 

 

O Ś W I A D C Z E N I E

RekreAKCJA_SPLYWY_OSWIADCZENIE_o_przyjeciu_odpowiedzialnosci_za_osobe_niepelnoletnia.jpg

Informacje o wydarzeniu

Data wydarzenia 14.07.2024 10:00
Data zakończenia wydarzenia 14.07.2024 15:00
Miejca Nieograniczona
Image

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

ul. Leśna 2
11-034 Stawiguda

tel. (89) 615 09 60

kom. 509 757 294
e-mail: gok@stawiguda.pl

Zobacz też:

2021 © GOK Stawiguda / Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Realizacja: Agencja DM