GOK Stawiguda

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Dzisiaj jest Sobota, 31 października 2020. Do najbliższego wydarzenia pozostało: 0 dni

Fotokonkurs „Warmińskie Klimaty 2019”/ Wakacyjny plener fotograficzny w Tomaszkowie 11.07.2019

Fotokonkurs „Warmińskie Klimaty 2019”/ Wakacyjny plener fotograficzny w Tomaszkowie 11.07.2019

XI edycja fotokonkursu „Warmińskie Klimaty 2019” owocuje spotkaniami w plenerze, które zyskują kolejnych sympatyków. W czwartek 11.07.2019 r. zaprosiliśmy do Tomaszkowa na wakacyjny spacer, na którym pojawiło się wile znajomych jak i nowych twarzy z czego oczywiście bardzo się cieszymy.

 

Organizatorami fotokonkursu jest Stowarzyszenie „Tomaszkowo”, które od lat w tych działaniach wspiera Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie oraz Gmina Stawiguda. Dzięki działaniom miłośników fotografii od jakiegoś czasu czynnie włącza się w organizację i prowadzenie spotkań mieszkaniec Stawigudy- Przemysław Burzyński. To właśnie z jego inicjatywy spotkaliśmy się po raz kolejny by wspólnie fotografować.

 

Pogoda dopisała, mimo że minione dni były raczej deszczowe i zimne. Specjalnie dla nas ustał silny wiatr i wyszło słońce. Miejscem spotkania był Wulpinek czyli teren nad jeziorem Wulpińskiem pięknie zagospodarowany przez Stowarzyszenie Tomaszkowo. Niespodzianką dla uczestników pleneru była możliwość fotografowania z wody, dzięki uprzejmości Mirosława Wawryka, który od lat czynnie uczestniczy i nadsyła swoje zdjęcia na kolejne edycje fotokonkursu. Zaprosił na swoją żaglówkę cztery osoby i opłynął z nami jezioro Wulpińskie odwiedzając niesamowitą wyspę kormoranów, Hertę dopływając do przesmyku przy Sile i z powrotem. Serdecznie dziękujemy za tą wspaniałą atrakcję!

 

Reszta grupy, czyli znaczna większość poszła wraz z Przemkiem przy jeziorze docierając do gościnnej posesji Hotelu Marina Club. Jakie kadry udało się uchwycić uczestnikom pokażemy wkrótce w osobnej galerii.

 

Po powrocie do Wulpinka czekała kolejna atrakcja w postaci ogniska, słodkich niespodzianek oraz mini KLUBU PODRÓŻNIKA. Przemek Burzyński przygotował prezentację zdjęć ze swojej tegorocznej wyprawy do Peru. Zdjęcia przepiękne, opowieść ciekawa. Cóż można powiedzieć- Przemku serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

 

W imieniu organizatorów oczywiście również dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie. Cieszymy się, że coraz więcej osób dołącza do naszej fotograficznej rodziny. Zachęcamy do robienia zdjęć i nadsyłania ich na kolejną edycję konkursu. Regulamin dostępny jest na stronie:

http://gok.stawiguda.pl/rekreacja/r-e-g-u-l-a-m-i-n-xi-edycji-fotokonkursu-warminskie-klimaty-2019_

 

Relacja: Ewelina Sugajska, Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie

Urszula Dobrzańska, Stowarzyszenie Tomaszkowo

Przemysław Burzyński, przyjaciel fotokonkursu

 

Opublikowano: 2019-07-12 12:45:00

Powrót