Wkroczyliśmy w Nowy Rok spotkaniem z panem Pawłem Kowalewski, który przygotował zdjęcia ze swojej podróży po Słowenii.

W czwartek 17.01.2019 w świetlicy wiejskiej w Tomaszkowie odbyło się już 4 spotkanie VI edycji KLUBU PODRÓŻNIKA organizowanego przez Urszulę Dobrzańską ze Stowarzyszenie Tomaszkowo oraz Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie.

Podczas spotkanie mieliśmy okazję przekonać się, dlaczego warto pojechać do Słowenii a nie jak większość minąć ją jedynie w drodze do Chorwacji.

Słowenia określana mianem kraju leżącym „po słonecznej stronie Alp” jest jednym z najbardziej zielonych państwa w Europie. Mimo stosunkowo niewielkiej powierzchni (w porównaniu do Polski) oferuje przepiękne krajobrazy. Jest to kraj bardzo dobrze rozwinięty turystycznie. Warto zobaczyć Alpy Julijskie, jezioro Bled, Bohinji, rzekę Socza, kotlinaę Vintgar, liczne jaskinie, zamki czy winnice. Miłośnicy turystyki rowerowej nie będą mieli problemu z wypożyczeniem sprzętu i jeździe po świetnie przygotowanych, długich trasach rowerowych. Słowenia posiada wiele baz noclegowych i punktów turystycznych, które warto zobaczyć.

Jednym słowem- polecamy!

Dziękujemy serdecznie za przygotowanie prezentacji jak również smakołyków w postaci cevapcici (mięsa grillowanego) oraz pysznych sosów. Życzymy kolejnych pięknych podróży i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach w KLUBIE PODRÓŻNIKA.

Relacja: Ewelina Sugajska