Wesołych Świąt!

Zapraszamy na WARSZTATY Fotograficzne „OBRÓBKA ZDJĘĆ w programie Luminar” realizowane w ramach przygotowań do XVI edycji Fotokonkursu Warmińskie Klimaty 2024.

WATA 2024! Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie wernisażu. Kustosz wystawy Bogi Masłowiecka st. instruktor, GOK wraz z dyrektorem GOKu Witoldem Lubowieckim oraz z w-ce dyrektorką GOKu Lidia Milik przywitali gości w Kuźni Kultury w Stawigudzie.

Odkryj swoją kreatywność!

Dołącz do naszych warsztatów i poznaj magiczny świat tworzenia z gliny!

Serdecznie zapraszamy dzieci od 10 roku życia oraz dorosłych na warsztaty ceramiczne, które ruszają od kwietnia 2024 r. Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie.

Pierwsze warsztaty fotograficzne zorganizowane w ramach przygotowań do XVI edycji Fotokonkursu Warmińskie Klimaty odbyły się we wtorek 19 marca 2024 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie.  Było to niezwykle inspirujące doświadczenie dla wszystkich uczestników. Podczas spotkania, prowadzonego przez Aleksandra Ujmę i Przemysława Burzyńskiego, pasjonaci fotografii mieli okazję zgłębić tajniki sztuki fotograficznej oraz przygotować się do udziału w konkursie, który od lat przyciąga uwagę zarówno lokalnej społeczności, jak i entuzjastów fotografii z regionu.

Zbliżenie na kadr....i robimy głośne zoom... tak działa III grupa projektowania graficznego w plenerze.

Nastrój się na święta wraz z uczestnikami zajęć plastyczno-rękodzielniczych ze świetlicy w Tomaszkowie.
Święta Wielkanocne to piękny czas, na który wszyscy czekamy z utęsknieniem.

Torebka ze sznurka na wiosnę? Kolejny ciekawy model, który pojawił się na zajęciach rękodzielniczych dla dorosłych w Stawigudzie.
Torebka w technice makramy to wyjątkowy i oryginalny dodatek do każdej stylizacji.

Nasze pierwsze dekoracyjne makatki na ścianę już gotowe. Uczestniczki czwartkowych zajęć rękodzielniczych w świetlicy w Tomaszkowie pracowały przy krosnach.

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie oraz gmina Stawiguda serdecznie zapraszają Panie 18+ na warsztaty rozwojowe realizowane w ramach cyklu KOBIECY ŚWIAT, które odbędą się 12 kwietnia br. (piątek) w godz. 17.30-20.30 w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie (wejście C - z szyldem Biblioteka)

Zapraszamy wokalistów w wieku przedszkolnym i szkolnym do wzięcia udziału w XIX Wojewódzkich Spotkaniach Wokalnych KAMERTON 2024,
które odbędą się 24 kwietnia o godz. 9:00 w sali widowiskowej GOK Stawiguda na ul. Leśnej 2.

Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie serdecznie zaprasza na kolejne wydarzenie kulturalne organizowane dla seniorów z Gminy Stawiguda.
Jest Nam niezmiernie miło zaprosić Państwa na spektakl ,,Czego nie widać", który odbędzie się 20 marca br. o godz. 10.00 w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. ( zarezerwowane miejsca na dużej sali na balkonie)

Zapraszamy na warsztaty rękodzieła w Bartągu, które są realizowane w ramach cyklu "Przestrzeń Kreatywnego Rozwoju".

We wtorek 12.03.2024 r. odbyło się przedostatnie w IX edycji spotkanie w KLUBIE PODRÓŻNIKA. Naszym gościem była Joanna Woś, która opowiedziała o swojej podróży do Japonii. Spotkanie zostało zatytułowane: JAPONIA- Jak „Gaijin-ka” z Polski rozgryzała Japonię?

Zapisy na zajęcia rękodzielnicze w czwartek 21-03-2024 w Stawigudzie.

20 marca 2024 o godzinie 17:30 odbędzie się uroczyste otwarcie Wystawy Amatorskiej Twórczości Artystycznej WATA 2024, w Kuźni Kultury "Dawna Kaplica" przy ul. Pięknej w Stawigudzie.